Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 - +90 530 926 41 13 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

28 Mayıs’ta Seçimi Kim Kazanacak?

Alper TAN
18 Mayıs 2023 11:07
A-
A+

28 Mayıs’ta başlayıp 29 Mayıs’ta açıklanacak olan bu seçim kimler arasında yapılmaktadır?

Bu seçim, ülkenin önünde takoz olanlarla bu takozları temizleyenler arasında olacaktır.

Bu seçim, milleti yağ, mazot, tüp kuyruğuna sokanlarla, TOGG kuyruğuna sokaklar arasında olacaktır.

Bu seçim, yemekten saymadığı patates-soğanın “zam” edebiyatını yapanlarla, patates-soğan alamadığı halde devleti koruyanlar arasında olacaktır.

Bu seçim, terör örgütleri ile kolkola, koyun-koyuna oldukları halde “şehit edebiyatı” yapanlarla, terörle mücadele ederek şehit ve gazi olanlar arasında olacaktır.

Bu seçim, Sovyet zulmünden kaçarak ülkemize sığınan Azerbaycanlı kardeşlerimizi, kendi elleriyle Stalin’e teslim edip, Aras Nehri üzerindeki Boraltan Köprüsü’nde askerlerimizin gözleri önünde kurşuna dizdirenlerle, Sovyet destekli Ermenistan’ın işgal ettiği Karabağ topraklarını geri alırken Azerbaycanlı kardeşlerine destek olanlar, Suriye’deki zulümden kaçarak sınırımızdan giren mazlumlara kucak açanlar arasında olacaktır.

Bu seçim, Nemrutlarla-İbrahimler, Firavunlarla-Musalar arasında olacaktır.

Bu seçim, devletimizin gizli bilgilerini kendi elleriyle düşmana teslim edenlerle, minik bebeğinin kundağını mermilere sararak siperdeki askerlerimize cephane taşıyanlar arasında olacaktır.

Bu seçim, devletin depremzedelere yardımcı olmadığı yalanını yayarak büyük bir kurtarıcı görüntüsü ile klavye başından ucuz kahramanlık yapanlarla, aç-susuz, dondurucu soğukta, göçük altından günlerce, can kurtarmaya çalışan isimsiz kahramanlar arasında olacaktır.

Bu seçim, 14 Mayıs’a kadar depremzedelere “bedava ev” vaat ettikleri halde, seçimi kaybettiğinin ertesi günü belediye misafirhanesinde kalan depremzedeleri, “bize oy vermediler” diye kapının önüne koyanlarla, depremzedeler için samimi gözyaşı döken, “insanlar” arasında olacaktır.

Bu seçim, önüne gelen her yere milletin paralarıyla heykel dikmeyi marifet sayanlarla, milletin refahı ve geleceği için büyük eserler yapanlar arasında olacaktır.

Bu seçim, milletin değerlerine savaş açanlarla, milletin değerlerini yüceltenler arasında olacaktır.

Bu seçim, Fatih Sultan Mehmet’in fetih sembolü Ayasofya’yı müzeye çevirerek kilit vurup düşmanı sevindirenlerle, Ayasofya’yı cami kimliğine tekrar döndürerek açanlar arasında olacaktır.

Bu seçim, Kur’an’ı, ezanı tahrif ederek yasaklayanlarla, ülke semalarını ve cami minarelerini ezanlarla tekrar buluşturanlar arasında olacaktır.

Bu seçim, Müslüman kadının başörtüsüne “bir metrelik bez parçası” diyerek hakaret edenlerle, başörtüsünü bütün kurumlarda özgürlüğüne kavuşturanlar arasında olacaktır.

Bu seçim, kirli ayakkabılarıyla seccadeyi çiğneyenlerle, o seccadeye baş koyanlar arasında olacaktır.

Bu seçim, Anadolu insanına “makarnacı,” “kömürcü,” “göbeğini kaşıyan adam” diye hakaret edenlerle, gücünü Anadolu’dan alanlar arasında olacaktır.

Bu seçim, Romen Diyojen ile, Alparslan arasında olacaktır.

Bu seçim, Dünya Bankası ve IMF’den borç para dilenenlerle, IMF’ye borç para verenler arasında olacaktır.

Bu seçim, Avrupa ve ABD’den “aferin” alarak göze girmek isteyenlerle, Avrupa ve ABD’ye meydan okuyanlar arasında olacaktır.

Bu seçim, enva-i çeşit terör örgütleri ile işbirliği halinde kol kola, koyun koyuna devleti yıkmaya çalışanlarla, terör örgütlerini ve destekçilerini kökünden kazımaya çalışanlar arasında olacaktır.

Bu seçim, ecnebi işgalcilere uşaklık etmeye çalışanlarla, devletin bağımsızlığını güçlendirmeye çalışanlar arasında olacaktır.

Bu seçim, Batılı güçlere ülkemizi manda yapmaya çalışanlarla, devletimizi dünyanın en büyük aktörü yapmaya çalışanlar arasında olacaktır.

Bu seçim, 15 Temmuz 2016’da ülkemizi işgal etmeye çalışanlarla, kanının son damlasına kadar devletimizi korumak için canını feda edenler arasında olacaktır.

Kısacası 28 Mayıs’ta yapılacak olan seçimi, Fatih sultan Mehmet Han hazretlerinin İstanbul’u fethettiği gün olan 29 Mayıs’ta, ya Bizans’ın hayranları kazanacak ya da Fatih Sultan Mehmet’in evlatları…

Bu seçim, böyle bir seçimdir.