Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Trump: 'Google, Facebook ve Twitter çok tehlikeli sularda yüzüyor'

İnternet ve sosyal medya şirketlerini siyasi olarak önyargılı ve yandaş olmakla suçlayan ABD Başkanı, Google, Facebook ve Twitter'ı 'düzgün' çalışmaları konusunda uyardı
Sde Editör
29 Ağustos 2018 10:04
A+
A-

EURONEWS

Beyaz Saray'da konuşan ABD Başkanı, "Google, Facebook ve Twitter çok çok tehlikeli sularda yüzüyorlar, ancak çok dikkatli olmalılar" diyerek teknoloji devlerini tehdit etti.

"Google'ın arama motoru hileli"

Trump açıklamasından birkaç saat önce de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Google'ın arama motorunun 'hileli' olduğunu iddia etmişti.

Amerikalı teknoloji şirketinin taraflı olduğuna dikkat çeken başkan, Google'da 'Trump haberleri' diye arama yapılınca sadece sahte haber medyasının sonuçlarının çıktığını yazdı.

İlk sıralarda hep kötü haberlerin olduğunu söyleyen Trump paylaşımında "Sahte CNN öne çıkıyor." ifadesini kullandı. Cumhuriyetçi/Muhafazakar medyanın engellendiğini vurgulayan ABD Başkanı ayrıca çıkan sonuçların yüzde 96'sının ulusal ve sol eğilimli medya kaynaklı olduğunu belirterek Google ve diğerlerinin muhafazakarların sesini bastırdığını, iyi olan bilgi ve haberleri sakladığını iddia etti.

Trump "Bizim neyi görüp neyi göremeyeceğimizi kontrol ediyorlar. Bu çok ciddi durum, ele alınacaktır!" diyerek harekete geçeceğini ifade etti.


Trump’ın ekonomi danışmanı Larry Kudlow da gazetecilere verdiği demeçte, Beyaz Saray’ın Google hakkında 'bazı araştırma ve analizler' yapacağını söyledi, ancak detay vermekten kaçındı.

Açıklamaların ardından Google'ın ana kuruluşu Alphabet'in hisseleri yüzde 0,3 düştü.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.