Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

New York Times Trump'a karşı "İsimsiz Makale'nin arkasında durdu

New York Times gazetesi yetkililerinin, isimsiz olarak yayımlanan "Trump yönetimi içindeki direnişin bir parçasıyım." başlıklı makaleyi yayımlamaktan gurur duydukları açıklandı
Sde Editör
08 Eylül 2018 10:40
A+
A-

NYT Halkla İlişkiler Birimi Başkan Yardımcısı Danielle Rhoades Ha, çarşamba günü yayımlanan ve ABD Başkanı Donald Trump yönetiminden tepki toplayan makaleye dair açıklama yaptı.

Ha, Trump'ın söz konusu makaleyi "yüreksiz" olarak nitelendirmesiyle ilgili, NYT Sözcüsü Eileen Murphy'nin "Bu makaleyi yayımlamaktan son derece gurur duyuyoruz. Bu makale, kamuoyunun, Trump yönetiminde, bilen bir konumda olanlardan neler olup bittiğini anlamasına büyük bir değer katıyor." ifadelerini paylaştı.

Daha önce de isimsiz makaleler yayımladıklarını vurgulayan Ha, gazetede isimsiz ya da takma isimle yayımlanan makalelerden de örnekler verdi.

Ha, “Yazarın güvenilirliği ve makalenin olası yasal sonuçları konusunda bir endişeniz var mı?” sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.