Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Erdoğan: "Denizlerdeki haydutlara meydanı bırakmayacağız"

İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda düzenlenen törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Türkiye'yi adeta denize ayak basamayacak hale getirmeyi amaçlayan çabalara asla izin vermeyeceğiz." dedi.
Sde Editör
04 Kasım 2018 16:28
A+
A-

EURONEWS

Milgem Projesi'nin üçüncü gemisi TCG Burgazada’nın Deniz Kuvvetleri’ne teslimi ve yeni tip denizaltı Aydınreis’in İlk Kaynak Töreni’nde kürsüye çıkan Erdoğan, Ege ve Akdeniz'de artan gerilim ve Kıbrıs Rum Kesimi ile Yunanistan arasındaki ilişkilere değindi.

Erdoğan, Doğu Akdeniz'deki doğal kaynakların adeta gasp edilmesine yönelik girişimleri kesinlikle kabul etmeyeceklerini belirterek, "Ülkemiz ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) dışlanarak adeta gasp edilmesine yönelik girişimleri kesinlikle kabul etmeyeceğiz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yoktur. Türkiye'ye rağmen Doğu Akdeniz'de veya Ege'de adım atabileceklerini sananlar ne kadar büyük bir hata yaptıklarını anlamaya başladılar. Suriye'deki teröristlere nasıl günlerini gösterdiysek denizlerdeki haydutlara da meydanı bırakmayacağız." diye konuştu.

Savunma sanayinin önemine de değinen Erdoğan "Türkiye dünyanın ilk 100 savunma sanayi şirketi arasına giren 4 şirketiyle bu listede en fazla şirkete sahip 6. ülke durumuna gelmiştir. KOBİ'lerimiz esnek ve dinamik yapılarıyla en önemli gücümüzdür. Yerlileşme hedeflerimizi KOBİ'lerimizle hayata geçiriyoruz.Türkiye savunma sanayinde dışa bağımlılığını yüzde 80'lerden yüzde 35'lere kadar indirdi" ifadelerine yer verdi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.