Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Türkiye Mazlumların Limanıdır

Bülent ERANDAÇ
02 Temmuz 2018 17:42
A-
A+

Seçim gecesi ve ertesinde Müslüman dünya da yaşanan olaylar beni çok etkiledi. Gazze, Suriye, Bosna, Makedonya, Malezya ve dünyada birçok ülkede, Müslüman halkların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesi için yaptığı gösteriler çok duygulandırıcıydı.

Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesine Müslüman dünya, en az bizim kadar sevindi. 24 Haziran gecesi ve ertesi günü, onların da sevinç gözyaşları görülmeye değerdi. Çünkü O, mazlumlara sırdaş, yoldaş olandı. Oy veremiyorlardı ama kalpleri bizimleydi. Türkiye’nin Müslümanların yıkılmayan TEK KALESİ olduğunu biliyorlardı. Onun için, Erdoğan’ın seçilmesini gönülden destekliyordu.

Bir gerçek ortada.  Erdoğan sadece bizim değil, mazlum Müslüman halkların da lideri ve önderidir. Yenidünya düzeni kurulurken, bu yenidünyada Lider ülke Türkiye perspektifi çok önemli bir olaydır.

Türkiye dünyada mazlumların sığınacağı limandır. Ortadoğu, derin ABD-Avrupa tarafından yüzyıl sonra bir daha bölünmek, parçalanmak, şehir ve uydu devletçikler kurmak için tartışılırken, Müslüman halkların umutla ellerini uzatıp tutunmak istedikleri yer Türkiye’dir. Erdoğan, kurtarıcıdır, sahip çıkandır, gecesini gündüzünü sadece Türkiye için değil, parçalanmış Müslüman ülkelerin birliği için kullanmaktadır. Savrulan Müslüman coğrafyasında, insanlar, Müslümanlar bir fener görevi yapan Erdoğan’a bakmaktadır. İşte mazlum halkların yaşadığı coğrafyadaki sevinç gözyaşlarının sebebi budur.

Erdoğan liderliğinde Türkiye büyüdükçe, savrulan İslam dünyası için sığınma limanı, kendini toparlama ve birlik içinde ilerleme yolunda hayati bir limana sahip olacaklardır.

Bunu iyi bilelim. Gönül Coğrafyası bizi bekliyor. 100 yıldır emperyalist Batı’nın akıttığı kanları, ancak Büyük Türkiye’nin durduracağını gayet iyi biliyor.

 

02.07.2018