Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Türkiye Ekseni’nin Koordinatları

Bülent ERANDAÇ
23 Ağustos 2020 14:41
A-
A+

Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye, Bölgesel güç konumunu tahkim ederken KÜRESEL AKTÖR olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Türkiye, büyüyor. Türkiye kabına sığmıyor.780 bin kilometrelik topraklar, Türkiye’ye dar geliyor.

Zafer İnananlarındır. Zafere inanan büyük lider Erdoğan, büyüyen Türkiye’nin Aziz Türk Milleti, Allah’ın lütfu ile Karadeniz’de doğal gaz bularak, kader değiştiren tarihi olayı gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan,’’21. yüzyıl inşallah Türkiye yüzyılı olacak’’ diyordu. Ve Başkan Erdoğan, bugün, enerjide TÜRKİYE EKSENİ koyarak, yeni yüzyılın BÜYÜK TÜRKIYE’SİNİ ilan etmiş oldu.

Çünkü ZAFER İNANLARIN OLACAKTI. İnandı, hayatını ortaya koydu. Türkiye’mize yüzyılın tarihi gurur levhası asmasına imkân sağladı.

Büyüyen ekonomisi ile daha fazla enerji tüketmek durumunda kalan ülkemiz, enerji konusunda dışa bağımlı bir ülke konumundan çıkmanın eşiğinde…

Avrasya’nın kalpgahındaki ülkemiz, artık TÜRKİYE EKSENİ KOYARAK “enerji merkezi” olma hedefini inşa etme gücünü etme şansı bulacak...

Güçlü Ekonomi, Güçlü Ordusu ile Dünyanın en büyük BOR ve Toryum yataklarıyla, üzerinden geçen petrol-gaz hatlarıyla, Anadolu’yu ağ gibi saran otoyollar ve asma köprülerle, Akdeniz-Karadeniz’e hakım olan dev limanlarıyla, zaten TÜRKİYE EKSENİ KOYMAYA çok yakındık.

Allah’ın lütfu, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın KARARLILIĞI ve Aziz Türk Milleti’nin lideri arkasında kilitlenmesiyle, SAKARYA DENİZ HAVZASINDA DOGAL GAZ REZERVLERİNİN keşfiyle, ENERJİDE MERKEZ ÜLKE olmanın gurur ve heyecanına kavuşmuştur.

‘’Milli enerji’ paradigmasının sessiz mimarlarından, Hazine-Maliye Bakanı Berat Albayrak, ,"Zafer, inananlarındır, inanıyorsanız ve çalışıyorsanız Cenab-ı Allah her işin sonunu hayra tevdi ediyor.

Zaferler ayındaki tarihi keşfimiz, milletimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun. Bize bu mutluluğu yaşatan Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun." İfadeleriyle çok güzel anlattı güzel gelişmeleri…

NEREDEN NEREYE?

Hatırlayınız. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra, İngilizler, MUSUL VE KERKÜK’Ü ANADOLU’DAN KOPARMIŞLARDI.

Türkiye, Enerji kaynaklarından yoksun bırakılmıştı. Enerji konusunda dışa bağımlı bir ülke konumuna getirilmiştik.

Elinde cetvelle, Osmanlı İmparatorluğunu parçalayan haritaları hazırlayan, İngiliz Churchill, ‘Bir damla petrol, insan kanından daha değerlidir’ diyerek, insanlık dışı bir harekâtın içinde olmuştu.

Dünyanın zengin petrol ve doğalgaz rezervlerinin bulunduğu Ortadoğu, Asya ve Kafkasya bölgelerine komşu olan Türkiye, yıllarca suskundu.

Enerji kaynaklarına sahip ülkelere komşu olmasına rağmen Türkiye, jeopolitik konumundan faydalanamıyordu.

Enerji, o günlerden bugünlere kadar uluslararası ilişkilerin, savaşların, siyasi ve ekonomik gelişmelerin merkezinde yer alıyor. Ve aynı zamanda ülkelerin kalkınma, ekonomi ve dış politika tercihlerinde enerji faktörünü öne çıkarıyor.

2009 yılında, Davos’ta Başkan Erdoğan, Müslüman dünyanın içine haçlı-Siyonistlerce sokulmuş HANÇER İSRAİL’E, ONE MINUTE ÇEKTİĞİNDE, beynini Batı’ya kiralayan mahfiller, çok ağlamıştı.

İşte, O gün, ERDOĞAN TÜRKİYE SİYASİ BAĞIMSIZLIĞINI ilan etmişti.

Allah’ın lütfu, 2001 YILINDA tarih yazacak bir lider çıkaran Türk Milleti ile CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN BAĞIMSIZ TÜRKİYE HALKALARINI BİR BİR KURUYOR.

Yıllarca ,’çırpınırdın Karadeniz, bakıp Türk bayrağına’ marşını söyleyen, büyük Milletimiz, o Karadeniz’de keşfedilen doğal gaz rezervleri ile Anadolu’ya yeniden tarih yazmanın heyecanını yaşıyor.

SAKARYA -Karadeniz tuna-1 kaynakları, ilk adımımızdır.

Kıyıköy-Karadeniz ikinci müjdeyi de vereceğini işaret ediyor.

Ardından DOĞU AKDENİZ yeni müjdelere hazırlanıyor.

Karadeniz’de, Akdeniz’de yükselecek gaz-petrol kulelerimiz, KÜRESEL AKTÖR TÜRKİYE’MİZİN ALSANCAKLARINI DALGALANDIRMAYI SABIRLA BEKLEMEKTEDIR.

Takdir-i ilahi, Bugün de Başkan Erdoğan, ENERJİDE BAĞIMSIZLIĞIMIZI İLAN ETME ZAFERİNE VESİLE OLDU. Allah uzun versin, yeni hedefi: TAM BAĞIMSIZ Türkiye’dir.

Devletimizin başı Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Bağımsızlık bizim karakterimizdir.’ sözlerinin, 21. yüzyılda, TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE hedefine Aziz Milletimizin kucakladığı Başkan Erdoğan adım adım yaklaşıyor.

TÜRKİYE HER ALANDA BAĞIMSIZLIK YOLUNDA EMIN ADIMLARLA İLERLİYOR.

Emir alan değil, hak ve menfaatlerini sonuna kadar koruyan Türkiye, omurgalı dış politika izleyen Türkiye, NATO’NUN KENAR ÜLKESİNİ TARİHE GÖMEN TÜRKİYE, HAÇLI-SİYONİST PRANGALARI BIR KIRAN BAŞKAN ERDOĞAN LİDERLİĞİNDEKI TÜRKİYE…

EVET. NİHAYETİNDE TÜRKİYE EKSENİ KOYAN ANADOLU, BİR GÜNEŞ GİBİ PARLAMAKTADIR.