Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Süper Beyin Bill Gates’in Korona’da Gölgesi

Bülent ERANDAÇ
07 Nisan 2020 10:09
A-
A+

Bu gök kubbenin altında hiçbir şey tesadüfen olmaz.

Bunlar tesadüf olamaz.

1)Bill Gates 'Corona Virüsü' salgınını 5 yıl önce bildi.

2)Bill Gates, 7 potansiyel Corona virüs aşısı için yeni fabrikalara milyarlarca dolar finansman sağlayacak

3)Microsoft, 20 Kasım 1985 tarihinde Windows’ un ilk versiyonunu piyasaya verdi. Şirket OS / 2 olarak adlandırılan ayrı bir işletim sistemi geliştirmek için de IBM ile bir anlaşma yaptı.

4) Amerika'nın askeri haberleşme amacıyla planladığı ağ ile ortaya çıkan internet, zamanla geliştirilerek bugünkü halini aldı. Kökeni 1969 yılına kadar uzanan internet, Amerika Birleşik Devletlerinde GÖLGE CIA RAND Corporation adlı kuruluş tarafından güvenli olarak askeri haberleşmeyi sağlamak amacıyla, bilgisayar ağı geliştirmek üzerine hazırladığı projeye uygun bulundu.

Bu projeyle ABD Savunma Bakanlığı tarafından ARPANET (Advanced Research Project Agency Network) adıyla bilgisayarlar arası ağ iletişimi başlatıldı.

5)CIA Windows'u olan her bilgisayarı dinledi.

Wikileaks internet sitesi, ABD Merkezi Haber alma Teşkilatının (CIA) Siber İstihbarat Merkezi'nden geldiğini iddia ettiği binlerce belge yayımladı.

Yayınlanan belgelerine göre CİA; iPhone, Smart Tv'ler, oyun konsolları dâhil her ortamı mikrofona çevirmiş. Dünya üzerinde Microsoft Windows'a sahip tüm bilgisayarlar spyware görevi görüyormuş, isteğe göre Windows Update vasıtasıyla arka kapılar açıyorlarmış.

6)Bill Gates Vakfı, 2000 yılında, KÜRESEL MESELELER İLE DERINDEN İLGİLENMEK ÜZERE KURULDU.

6)KORONO SALGINI DÜNYAYA YAYILIRKEN, Hayır işlerine daha çok zaman ayırmak istediği için ancak arka plandan şirketi yönetmekten vazgeçmeyerek, Microsoft başkanlığından Mart 2020'de istifa etti.

Bu 6 birbirine çok bağlı gelişmelerin arka planına bakınca ilginç bir durum ortaya çıkıyor. Şöyle:

‘’GATES’İN ILK KULLANDIĞI BİLGİSAYAR GENERAL ELECTRIK (PENTAGON)—HARWARD ÜNİVERSİTE EĞİTİM -GÖLGE CIA RAND CORP PROJESİ’NİN GATES’İN ÖNÜNÜ AÇMASI--GATES’İN WINDOWS PROGRAMINI DEVAMLI İZLEME İMKANI BULAN CIA -KÜRESEL MESELELERLE İLGİLENEN GATES VAKFI KURULUŞU- KORONA OLAYINI 5 YIL ÖNCECEN BİLEN GATES’’

Bill Gates bağlamında, Pentagon, CIA, Rand Corp, Harward Üniversitesi ‘nin gölgesi var.

ÇOK MANİDAR DEĞİL Mİ?

BILL GATES’İN MANİDAR KORONA GÖLGESİ

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Korona Virüsü tehdidinin gelişini öngörmüş müydü?

Gates, 2015 yaptığı bir TED X konuşmasında, dünyayı bir sonraki büyük salgına karşı uyarmıştı ve “Önümüzdeki 10 yılda bir şey 10 milyon insanı öldürürse bu muhtemelen savaş değil, oldukça bulaşıcı bir virüs olacaktır" demişti.

Gates, 5 yıl önce Korona virüsü mesajlarını vermişti adeta. Nasıl yayılacağı gibi nasıl önlenebileceğine dair öngörülerini de paylaşmıştı.

Bill Gates'in dikkat çeken bölümler şöyle:

-Önümüzdeki 10 yılda eğer bir şey 10 milyondan fazla insanın hayatına son verirse bu bir savaştan çok, yüksek derecede hızlı yayılan bir virüs olur. Füzeler değil, mikroplar olur. Bunun bir nedeni de nükleer caydırıcı silahlara büyük yatırım yapmış olmamız. Salgın hastalıkları durdurmak için ise çok az yatırım yaptık. Bir sonraki salgın için hazır değiliz.

-Bulaşıcı hastalığa yakalandığı halde kendini iyi hisseden, uçağa binmiş ya da markete gitmiş birinden virüs kapabilirsiniz.

-Virüsün kaynağı Ebola gibi doğal bir salgın da olabilir ya da bir biyoterörizm de olabilir.

-Simülasyonlar yapmamız gerekiyor. Savaş oyunları değil bakteri oyunları. Böylece hangi alanda zayıf olduğumuzu anlarız. ABD'de yapılan son bakteri oyunu 2001'den önceydi ve çok iyi sonuçlanmadı.

Gates 5 yıl önceki konuşmasında küresel krizlere ilişkin de uyarılarda bulunmuştu:

-Dünya Bankası'nın tahminlerine göre, küresel bir nezle salgını olması halinde dünya genelinde malvarlığı 3 trilyon doların altına inecek ve milyonlarca ölüm gerçekleşecek.’’

VE KORONA PATLADI.

Bill Gates, 7 potansiyel Corona virüs aşısı için yeni fabrikalara milyarlarca dolar finansman sağlayacağını açıkladı. Gates Vakfı'nın corona virüs salgınıyla mücadele etmek için hükümetlerden daha hızlı seferber olabileceğini söyledi

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, bulaşıcı hastalıklar konusunda derin bir uzmanlığı olduğundan, salgını düşündüklerini ve daha hazırlıklı olmak için bazı şeyleri finanse ettiklerini söyledi.

Bill Gates’in korona sürecindeki konumuna dokunduktan sonra, küresel korona salgınının, bazı özelliklerine bakmakta yarar var.

KORONA’NIN PERDE ARKASI

Son salgının ABD ile Çin arasında bir biyolojik ve genetik savaş olduğunu kabul edenler ve analiz edenler ağırlıklı. Çünkü Korona Salgını Çin'in Vuhan yerleşkesinde başlıyor ve ağır hasarı Batı'da veriyor

ABD, Çin’i hedef almıştı. Çin’in 2030 yılında Dünya ekonomik lideri olmasını engellemeye çalışıyordu. Çin ne yapacak diye merakla bekleniyordu.

İşte bu noktada, Çin’in asırlar öncesinden gelen, dünyanın en büyük mareşali SUN-TZU’nun ,’’ "savaşmadan kazanmak" stratejisini unutmamak gerek… ABD-Çin savaşı korona öncesinde başlamıştı. “Işık Doğu'dan gelir" stratejileri konuşuluyordu. Çin’in teknoloji devi HUAWEI, ABD tarafından eziliyordu. Teknolojik keşifler Doğu'dan gelmeye başlamıştı ve bunun sürüp sürmeyeceğini belirleyecek olan, hâliyle şu anki korona üzerine yürütülen stratejilerde yatmaktadır.

Korona öncesinde, ABD’nin istihbaratta yapay zekâ çalışmalarına ağırlık vermesi gözlerden kaçmıyordu. ABD; yayılmacı, yer yer işgalci dış politikası gereği yeni istihbarat rejimini Ortadoğu ve Pasifik'ten başlayarak dünya sathına yayma peşindeydi… Bu çalışmaların taşıyıcısı CIA’nın da İçinde olduğu  teknik istihbarat alanında faaliyet gösteren (NSA)National Security Agency (Ulusal Güvenlik Teşkilatıydı.

2020 başlarında? HUMINT (Human Intelligence-İnsana Dayalı İstihbarat) ile yürütülecek kimi faaliyetleri SIGINT (Signal Intelligence-Sinyal İstihbaratı, Teknik İstihbarat) faaliyetleriyle gerçekleştirmeye çalışıyordu…

Yani istihbaratta insan unsurunun yerine bilgisayarları yerleştirmeye çalışıyor. Yapay zekâ araştırmalarına büyük yatırımlar geliyor, ARGE’ler çalıştırılıyordu.

NSA'dan sızan bilgilere göre,  bilgisayar mühendisleri, istihbarat faaliyetlerinin bir kısmını kendi başına yapabilecek ileri yazılım teknolojileri üzerine çalışıyor. Telefon dinlemelerin tape çözümleri gibi basit mekanik işlerden istihbari veri analizi gibi daha karmaşık işlere kadar bir dizi çalışmayı yürütebilecek 'istihbarat robotları’nı devreye sokmaya çabalıyordu.

Uzun vadede amaç, istihbaratta insanın yaptığı pek çok şeyi (Haber toplama, analiz etme, operasyon planı yapma ve hatta operasyonu gerçekleştirme) yapabilecek yazılım sistemleri üretmekti.

İSTİHBARAT ROBOTLARI, Gelecekte istihbarat raporu yazan, olası riskleri hesaplayarak operasyon planı hazırlayan, senaryo üreten bilgisayar yazılımları kullanılmaya başlanabilir. Telefon dinleme tapelerini yazmakla kalmayıp onları analiz eden, özgün raporlar hazırlayan yazılım sistemlerinden, yani kendi başına pek çok önemli istihbarat fonksiyonunu yerine getiren unsurlar olacak.

NSA ve CIA, suikast operasyonu da dâhil operasyon senaryosu yazacak, bütün riskleri olasılık teorisine göre hesaplayıp uygulamaya koyacak yeni nesil teknoloji ürünleri devreye girecekti.

İşte bu noktalarda, ABD; Çin gibi hasımlarını da çok ama çok yakından takıp ediyordu.

Yani, Küresel tabloda inanılmaz bir teknolojik, bilimsel ve tıbbi savaş yaşanmaktaydı. .Teknolojik ve bilimsel üstünlük gelecekte nerede olacak? Batı’da mı? Doğu’da mı?

EVET. KORONA’NIN 21. YÜZYIL HEGEMONU ‘NU BELİRLEME GİBİ STRATEJİK BİR SONUCU OLACAKTIR.