Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Neo-Emperyalist Kuşatmaya Karşı Siper Et Gövdeni

Bülent ERANDAÇ
15 Ağustos 2018 15:37
A-
A+

15 Temmuz FETÖ darbesinde Derin ABD vardı (Pentagon-CIA), 10 Ağustos Dolar darbesinde de ABD var. Neo-Neron’lar, Evanjelist-Teksas kovboyları tehditlerle, el altından ekonomimize yönelik manipüle ettiği korsan saldırılarla Türkiye’yi yıldıramayacaklarını, teslim alamayacaklarını görüyor, görecek.

Türkiye’ye saldırdıklarına göre, yeni Haçlı-Siyonist saldırıya nasıl bir karşılık vermekteyiz?

Usta Kaptan fırtınalı denizlerde belli olur. Başkan Erdoğan TAM KAPSAMLI MÜDAFA-ZAMANI KOLLAYAN KARŞI HAMLELERİ İÇEREN STRATEJİSİNİ uyguluyor.

Kuşatmayı kıracak Stratejinin ayakları şöyle:

1) Kamu odaklarının koordinasyon içinde hareket etmesi (24 Haziran Millet zaferinin sonucu)

2) Türk Özel teşebbüsünün harekete geçirilmesi. Türk İş dünyası da operasyonu gördü, doğru yerde pozisyon aldı.

(Türkiye iş Bankası Genel Müdürü Adnan Balı’nın, Biz Bir milletiz başlıklı konuşması)

3) Yıkıcı, bölücü, kötü niyetli, saldırıya geçmek için zaman kollayan hain ve beşinci kol elemanlarına, paradan başka bir şeyi gözü görmeyen simsarlara karşı savcıların harekete geçirilmesi,

4) Dost ülkelerin seslerini duyurmaları sağlanıyor. Nitekim Rusya (Lavrov çok kritik günlerde Ankara’da idi), Çin ve Kuveyt-Katar(Katar Emiri Ankara’ya geliyor) ve Almanya (ABD-Avrupa hattındaki yarılmalar dikkatle izleniyor) çıkışları gündeme girdi…

5) Türkiye’ye yatırım yapma niyetinde olup, tedirgin edilen açık piyasa oyuncularıyla Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, sürekli ve birebir iletişim halini koruyan eylem planı.

6) GÜVEN UNSURU, tam cephe örülüyor. Başkan Erdoğan, SETA’nın sempozyumunda, “Borçlarımızı tıkır tıkır ödediğimiz gibi, kamu borç stokunun ödemesi konusunda Avrupa’nın en iyisiyiz. Türkiye üretemez duruma mı düştü? Hayır. Hamdolsun ekonomimiz tıkır tıkır çalışıyor. İhracatta turizmde rekorlar kırdığımız dönemden geçiyoruz. Bir savaşa mı girdik? İşgale mi uğradık? Siyasi kaos mu yaşıyoruz? Hayır. Tam tersine kendi topraklarımızda da bölgede de huzurun, güvenin teminatı bir ülke durumundayız" sözleri çok akılcıydı, etkileyiciydi.

7) En önemlisi, ÇANAKKALE-İSTİKLAL SAVAŞI RUHU canlanması, büyük millet genlerimizin harekete geçmesi. Aziz millet iradesi sağlam bir duruş sergiliyor. Panik, gerileme yok. 15 Temmuz’un devamı ekonomik darbeye karşı da halkımız direniyor.

YEDİNCİ MADDEYE DAHA GENİŞ PENCEREDEN BAKALIM

Türk Halklarını millet yapan büyük tarihidir, İslam Kültürü ve değerleridir. Yüzyıllardır, millet olarak teşkilatlanırken daima DEVLET-MİLLET-ORDU OMURGASI üzerinde tarih yazmıştır.

Evet. Türkiye’mizde, köksüzler ve köklerine düşman olanlar hep çıkmıştır.  Ancak, milletimizin varlığını inkâr edenleri de toprağa gömmeyi bilmişizdir. Evet, dâhili-harici hainler, satılmışlar çıkmış, kardeşi kardeşe düşürmüş, ANCAK 17. Devlet’i de kurmayı bilmişizdir.

Türklerin tarih boyunca pek çok devlet kurmaları, onların ne kadar teşkilâtçı bir yapıya sahip olduklarını göstermesi bakımından dikkat çekici ise, kurulan devletlerin yıkılış sebepleri de o kadar ibret vericidir.

Türk tarihinin geneli göz önüne alındığında çoğu devletin iç çekişmeler nedeniyle ortadan kalktığı veya yine bir başka Türk boyu tarafından yıkıldığı görülmektedir.

Buradan hareketle, 'MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK’’OLMAZSA OLMAZDIR. MİLLİ BİRLİK OLMAZSA BAĞIMSIZLIK TA BİR RÜYA OLMAKTAN ÖTEYE GEÇEMEZ.'

Nitekim bir imparatorluk bakiyesi olan 17. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni de yıkmak, bölmek, parçalamak için 100 yıldır çok uğraşmışlardır. Haçlı Siyonist saldırıları durdurmayı günümüze kadar hep başarmışsızdır.

Tarihe bir daha bakınız.

Türkiye zorlanırsa Avrupa’dan Asya’ya, Balkanlardan Ortadoğu’ya, Baltıklardan Afrika’ya büyük kırılmalar yaşanır. Müslüman dünya yaşıyor. Osmanlı’yı parçalayan Haçlı-Siyonistler, 100 yıldır kan içmeye doymuyor. Ortadoğu’ya barış gelmiyor. Huzur gelmiyor.

İstiklal marşımızın derin anlamlı cümlelerini tekrarlayalım.  (Milli şairimiz  Mehmet Akif Ersoy, ruhu şad olsun.) “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım, Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım’’

Atatürk diyor ki, “Bağımsızlık bizim karakterimizdir’’. Bugün de, Başkanımız Tayyip Erdoğan, Bağımsız Türkiye’nin bayrağı, çelik ruhlu başkomutanı etrafında buluşmak, sadece günümüzdeki kuşatmaları değil, gelecekteki olası kuşatmaları da kırma, parçalama gücümüzü işaret eder.

 

15.08.2018