Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Mehmetçik Tarih Yazıyor

Bülent ERANDAÇ
14 Ekim 2019 14:28
A-
A+

Osmanlı nasıl parçalandı? SYKES-Picot Antlaşması 9 Mayıs 1916 tarihinde (I. Dünya Savaşı sırasında), İngiltere ve Fransa arasında yapılan ve Osmanlı Devleti’nin Ortadoğu topraklarının paylaşılmasını öngören gizli antlaşmadır. 
Antlaşma, adını Fransa’nın Beyrut Konsolosu George Picot ve İngiliz diplomat Hugh Sykes’ten almaktadır. 

20'inci yüzyılda YABANCI İÇKİ MASALARINDA ÇİZİLEN harita, İngiliz ve Fransızların, 100 yıllık planlarına dair hırslarını ve çılgınlıklarını gösteriyordu...

Sykes ve Picot’un arkasındaki İngiliz Churchil, bölge halkının Avrupa imparatorluğu altında daha iyi koşullarda olabileceğine öne sürerek, sömürgeci ruhunu tatmin etme yolunda ilerliyordu.

Birinci Dünya Savaşı'nın yarattığı karmaşanın ortasında alelacele yürütülen müzakerelerde varılan gizli maddeler bugün de Orta Doğu'yu etkilemeye devam ediyor.

İki kişinin çizdiği bu harita, 16'ıncı yüzyılın başından beri Osmanlı idaresinde olan toprakları parçalayıp yeni ülkelere böldü.

1915'te Arabistan Yarımadası'nı ele geçiren İngiltere, gizli temaslar-gizli sözleşmelerle taksimatı hızlandırdı. Fransa ve Çarlık Rusya’sı ile gizli bir sözleşme yaptılar. Buna göre,

Rusya'ya, Trabzon, Erzurum, Van ve Bitlis ile Güneydoğu Anadolu'nun bir kısmı,
Fransa'ya, Doğu Akdeniz bölgesi, Adana, Antep, Urfa, Mardin, Diyarbakır, Musul ile Suriye kıyıları
Britanya'ya Hayfa ve Akka limanları, Bağdat ile Basra ve Güney Mezopotamya verilecektir.
Fransa ile Britanya'nın elde ettiği topraklarda Arap devletleri konfederasyonu veya Fransız ve İngiliz denetiminde tek bir Arap devleti kurulacak,
İskenderun serbest liman olacak,
Filistin'de, kutsal yerleşim yeri olması nedeniyle bir uluslararası yönetim kurulacaktır.
1917'deki Rus devriminden sonra Rusya antlaşmadan ve paylaşımdan vazgeçti. İngiltere/Fransa doymaz biçimde Ortadoğu’yu parselledi.

Evet.

TÜRKİYE, BUGÜN ABD-AVRUPA-İSRAİL’İN KURGULADIKLARI İKİNCİ SYKES-PICOT’ PROJESİNİ PARÇALIYOR. Irak, Suriye, Lübnan, Filistin, Doğu Akdeniz’de yaşananları ve yaşanacakları, bu parantez içinde değerlendirmemiz gelişmeleri iyi anlamımıza yol açacaktır.

ABD-İSRAİL KORIDORU YERİNE TÜRK BARIŞ KORİDORU

CUMHURBAŞKANIMIZ Tayyip Erdoğan, yeni yüzyıl dizayn planlarını paçavraya çeviriyor, Mehmetçik tarih yazıyor. Türk milleti yeniden tarih sahnesine çıkıyor. Batı-Avrupa'nın beyni sulanmış. Onlara her şeyi tane tane anlatmaktan bıkmayacağız. Tarihi adımlarla gerçekleri suratlarına çarpmaktan çekinmeyeceğiz.
Türkiye terörizmle mücadele ediyor. ABD-Avrupa, kurguladıkları ASALA, DAEŞ, PKK denilen eli kanlı katiller sürüsünden kurtulmak için bir başka katiller sürüsü ile yıllardır iş tuttu. Avrupa'nın ruhu kara. Türkiye'dekiler başta olmak üzere dünyanın değişik bölgelerine yayılmak durumunda kalan ve barışı bekleyen Suriyeliler'in dönmesini sağlayacak Barış Pınarı Harekâtı'na karşı çıkarak, kara ruhlu olduklarını gösteriyorlar.

 Ey Avrupa. Türkiye'nin Kürtlerle hiçbir meselesi yoktur, tarih boyunca da olmamıştır. Bin yıl boyunca Türkler ve Kürtler iç içedir, aynı ülkenin evlatlarıdır. Akraba, hısım, kardeştirler. Ey çift yüzlü Batı, yakın coğrafyada DAEŞ'i bitiren Türkiye'dir. Onları siz kurdunuz, büyüttünüz, Türkiye PKK'nın uzantısı örgütlerin DAEŞ'in bitmesi varlık sebeplerini ortadan kaldırmayı başarıyor. DAEŞ'i bir manivela gibi kullandınız, rezil planlarınız tek tek iflas ediyor.
Türkiye Fırat Kalkanı'yla, Zeytin Dalı Harekâtı'yla BARIŞ PINARLARINI besledi. Bir gerçek güneş gibi parlıyor. ABD'nin ve AB'nin tavırları, açıklamaları PKK ve uzantılarını yok olmaktan kurtaramayacaktır. Barış Pınarı Harekâtı, Suriye'de kalıcı barışa giden en büyük yol olacaktır. Suriye'deki barış bölgede yaşayan tüm Arap, Kürt ve Türkmen halklar için, dini gruplar için elzemdir ve Barış Pınarı ile buna kavuşacaklardır...

TÜRK BARIŞ KORİDORU

Türkiye, Afrin harekâtı ile ABD-İsrail koridorunun bir bacağını koparmıştı. Barış Pınarı Harekâtı ile ABD-İsrail koridorunun ikinci bacağını kırıyoruz. Planları bozuldu, onun için ağlıyor, bağırıyorlar.
Suriye'nin kuzeyindeki demografik yapıyı Haçlı-Siyonistler milim milim değiştirme içindeydiler. Türkiye ise Barış Pınarı'nı yeniden açmaya çalışıyor. İşte bunun için Mehmetçik Müslüman topraklarda. Haçlı- Siyonistler, Müslüman toprakları bölerken, Türkiye birleştirmek, Haçlılar Kürtleri, Arapları sömürmek için plan yaparken, Türkiye BARIŞ-HUZUR geleceği kurmanın mücadelesi veriyor.
Utanmadan işgal diyorlar. ABD-Avrupa bağırıyor. Perde gerisinde İsrail var.
Batı basınını yönlendiren Yahudi sermayedarlar olduğunu bilmeyen kalmadı. İsrail'in baştan bu yana Suriye'deki ana hedefi parçalanmış bir Suriye'dir. Parçalanmış bir Suriye İsrail'in Ortadoğu'daki yayılmacı politikasının omurgasını oluşturuyor.
BM'de Cumhurbaşkanımız Erdoğan suratlarına çaktı. Adım adım Filistin'i nasıl işgal ettiklerini yüzlerine haykırdı. Müslüman Dünyanın, ezilenlerin sesi olarak ortaya çıktı. ABD-Avrupa- İsrail ‘e tarihi tokatlar attı. Onun ezikliği içinde algı operasyonlarını yapıyorlar. Yahudi sermayeli basın organlarıyla, gerçekleri saptırıyorlar.
Başkomutan Erdoğan, "Biz kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz" dedi. Anlaşıldı mı ABD-Avrupa? Anlaşıldı mı beynini EMPERYALİSTLERE kiralamış İÇİMİZDEKİ İNGİLİZLER?