Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Küresel Lider + Milli Ordu = Büyük Türkiye

Bülent ERANDAÇ
28 Ekim 2019 15:09
A-
A+

15 Temmuz sonrasında ordudaki FETÖ’cüler temizlenmeye başladığında azgın muhalefet çıldırıyor ve malum bazı mahfiller de  “Türk ordusu zayıflıyor” diye timsah gözyaşları döküyordu.Hâlbuki bunun böyle olmadığı, aksine Türk ordusunun ‘tek ses-tek yumruk’ olma pozisyonunun çok daha güçlenmeye başladığı 15 Temmuz CIA kuklası FETÖ işgalini Aziz Milletin önlemesinden   40 gün sonra ortaya çıktı.

Fırat Kalkanı Harekâtıyla, BEKA HATTINA UZANAN ELLERİ KIRDIK.  Yapılan tezviratların bir karşılığı olmadığı ortaya kondu... Zeytin Dalı Harekâtı ve son olarak barış Pınarı harekâtlarıyla ABD-İsrail derin projeleri paçavraya dondu. Milli Ordu gerçeği güneş gibi parladı. Nitekim Türkiye’nin son yıllarda maruz kaldığı yıpratma-bel altı vurma -beşinci kol  tezgâhlarına karşın gücünü koruduğunu,  artırdığını gösterdi

15 Temmuz öncesinde ordudaki FETÖ’cüler esasında Türk ordusunun yeterli kapasiteye sahip olmadığını, Türkiye’nin Suriye krizine sert güçle müdahale etme imkânının olmadığını söyleyip duruyorlardı. Türkiye’nin Suriye’den gelen terör tehdidine karşı elleri kolları bağlı beklemesini istiyorlardı. Ki böylelikle ABD-İsrail’in projeleriyle Türkiye istikrarsızlaştırılsın, bölünsün istiyorlardı.

Türkiye, hem ABD Başkanı Trump’ın, hem Rusya lideri Putin’in masaya oturmasını sağlayan Türkiye’nin gerçekleştirdiği stratejik bir hamle yaptı. Güney sınırında, Suriye'de PKK-YPG'nin devletimsi yapı kurmasını engelledi. Türkiye'nin bu başarısının gelecek 10 yılları etkileyen stratejik bir anlamı var. Ankara, büyük güçlerin, Haçlı-Siyonistlerin önümüzdeki onlu yıllarda kendisine karşı kullanacağı bir tehdidi ortadan kaldırdı.

Bugün küresel lider Başkan Tayyip Erdoğan liderliğinde Türk ordusu ülkenin gerçek güvenlik çıkarları doğrultusunda gerçek düşmana karşı mücadele ediyor. BEKA HATTINI TAHKİM EDİYOR. Aziz Millet de onun arkasında tek yürek duruyor

İLK TÜRK UÇAK GEMİSİ 2020’DE AKDENİZ’DE

Türkiye’nin en büyük ve ilk uçak gemisi TCG Anadolu’da geri sayım başladı. Yüzde 70 yerlilik oranıyla inşa edilen, 1 milyar Euro’ya mal olan gemide, 6 iniş alanı ile 1 uçuş rampası bulunacak, TCG Anadolu, 2020'de Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterine girecek. 28 hava aracının sığacağı gemi, hava ve deniz savunmasını tek noktada buluşturacak.

Savunma sanayinde üst üste gerçekleşen yerli ve milli hamlelerle askeri gücü katlanarak artan Türkiye, şimdi de uçak gemisi olan 13 ülkeden biri olmaya hazırlanıyor.

Tuzla Sedef Tersanesi'nde inşası süren ve Türkiye'nin en büyük gemisi ile ilk uçak gemisi unvanını aynı anda alacak olan 'Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG Anadolu' Mart'ta suyla buluşacak. 2014 yılında yapımına başlanan, yüzde 70'e yakın yerlilik oranıyla üretilen TCG Anadolu, hava ve denizdeki savunma sistemlerini tek noktada buluşturacak.

TCG Anadolu, 12 savaş uçağı, 4 adet Atak helikopteri, 8 adet orta yük nakliye helikopteri, 2 adet seahawk genel maksat helikopteri ve 2 adet insansız hava aracı olmak üzere toplamda 28 hava araçlık kapasiteye sahip olacak.

ANKA-S İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI İNCİRLİK HAVAALANINA KONUŞLANDIRILDI

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yer alan ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından geliştirilen ANKA-S Uydudan Kontrollü İnsansız Hava Araçları, Adana’da bulunan İncirlik 10’uncu Tanker Hava Üs Komutanlığı’na konuşlandırıldılar. Türk Hava Kuvvetleri’ne ait ANKA-S İnsansız Hava Araçları, 302’inci ŞİMŞEK Filo’ya tahsis edildiler. Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde 10 adet ANKA-S İHA bulunmakta olup, 10 adet ANKA-S’nin daha tedarik edileceği bilinmektedir. Ayrıca, Jandarma Havacılık Başkanlığı envanterinde de 6 adet ANKA-S bulunmakta olup, 2 adet daha ANKA-S teslim edilecektir.

ANKA-S İnsansız Hava Aracının özellikleri:

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyacını teminen, 25 Ekim 2013 tarihinde Savunma Sanayii Başkanlığı ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş arasında imzalanan ANKA-S projesi kapsamında, 200 kg faydalı yük kapasitesi ile 30,000 ft irtifa – 24 saat uçuş süresi yeteneklerini başarı ile gösteren ANKA Blok-B insansız Hava Aracı (İHA) kazanımlarından faydalanılarak, geliştirme çalışmaları yapılmıştır.

Temel olarak, uydu üzerinden ve Türk Silahlı Kuvvetleri Muhabere Sistemi (TAFICS) üzerinden mesafe bağımsız kontrol yeteneği ile geliştirilen ANKA-S sisteminde; otonomi özellikleri attırılmış, yeni nesil milli yüksek çözünürlüklü (HD) gece ve gündüz kamerası ve telsiz rölesi faydalı yükleri ile görev kabiliyeti üst seviyeye çıkartılmıştır. Özellikle uydudan kontrol yeteneği ile görev menzili binlerce kilometreye ulaşan ANKA-S İHA sistemi ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerine stratejik anlamda önemli bir katma değer ve yetenek sağlanmıştır.