Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Kudüs Çanakkale'dir

Bülent ERANDAÇ
20 Mayıs 2018 12:53
A-
A+

İstanbul Yenikapı’da,suskun Müslümanların hür sesi Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan, mesajlarla dolu konuşmasıyla,yürekleri ferahlattı. Yenikapı, Türkiye’nin İslam dünyasının ilk kıblesine, en kutsal şehrine sahip çıkmasıdır. Yenikapı, ABD‘nin kanatları altındaki Haydut “terör devleti” İsrail’e İKİNCİ ONE MINUTE çekilmesidir. Yenikapı, Mescid-i Aksa’nın giderek sıklaşan bir şekilde radikal siyonistlerin çizmeleriyle kirletilmesine DUR DEMENİN ADIDIR.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın, "Çanakkale neyse Kudüs de odur" sözleri var ki, sadece günümüzü değil, gelecek 10 yıllarında parolasıdır. Cumhurbaşkanımız, Kudüs meselesini Türkiye’nin de beka meselesi olarak görerek, Türk Milletine büyük görev veriyor.

Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da, Büyük Türk milleti için, Vatan sadece Anadolu değil. Çanakkale’nin işgali neyse Kudüs’ün işgali de odur. Ve bu işgali durduracak milyonlar doğuyor Anadolu’dan… Siyonist çizmeleriyle çiğnenmekte olan Kudus işgalden kurtulmadıkça, Müslüman dünya, barış, huzur ve güven içinde olamaz…

DERİN SÖZ: “Kudüs sadece bir şehir değildir. Kudüs bir semboldür, bir imtihandır, Kudüs kıbledir. İlk kıblemizi koruyamazsak son kıblemizin geleceğine güvenle bakamayız. Bizim için Çanakkale neyse Kudüs de odur. Yüreklerin canların ortaya konduğu bir mücadele elbet zaferle sonuçlanacaktır. Yüreklerimizin gücünü eklemediğimiz müddetçe zalimi durduramayız. Ahlakı olmayan zalimin anladığı tek dil, güçtür. Şayet tüm Müslümanlar bir olup bu zulmün karşısına dikilirse pervasızlığı sürdüremezler” (Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan)

Bakan ve Milletvekili Kulis Listeleri

Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanı olacağına kahir ekseriyetle inanıldığı bir süreçte, Cumhurbaşkanı yardımcıları? Bakan olacaklar kimler? ve AKPARTİ ve CHP’de kaç milletvekilinin değişeceği, yenilerin kimler olacağı soruları sıcak gündem. Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan, AKPARTİ’yi şahlandıracak, gençleştirecek, vizyon sahiplerini bulup Türk siyasetine kavuşturmanın titiz çalışmalarını yapıyor. Grubun üçte ikisinin değişeceği konuşuluyor.

Erdoğan’ın hedefi, parlamentoda AKPARTİ grubunun 301 üstünde, çoğunluğu alması. Stratejik kararları bu yeni AKPARTİ grubuyla beraber almak istiyor.
Bu düşüncesinin altında yatanın ne olduğunu, “Cumhurbaşkanlığı’nda Erdoğan’a veriyoruz, ittifakta kime versek fark etmez” şeklindeki azgın-müzmin muhalif mahfillerin algı operasyonlarını karşı uyarılar yapıyor.

‘2 başkan yardımcısı, 15 bakan ’formülü öne çıkmış durumda. Başbakan Binali Yıldırım’ın, İzmir’den milletvekili, 25 Haziran sonrasında Meclis Başkanı ve 2019 Mart ayında İstanbul belediye Başkan adaylığı çok konuşuluyor.

“İstanbul’u alan seçimi alır” paradigmasını seslendiren Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın, İstanbul ve Ankara’da liste başına kabinenin etkili Bakanlarını koyacağı ifade ediliyor.

Kılıçdaroğlu'nun, Meral Hanım ve Temel Bey Sevdası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu polit-bürosu’nca Muharrem İnce, kaderine terk edildi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun derdi, Türkiye’nin yönetilmesi değil. Parlamento da çoğunluğunu alarak Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ı kilitlemek. Ayaklarına pranga vurmanın telaşında.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun özellikle, Saadet Partisi'nin muhakkak grup kurmasını ve Meral hanımın Cumhurbaşkanlığı seçiminde İKİNCİ SIRAYA oturmasını hedeflediği ifade ediliyor.

Kemal bey, Meral Hanım ve Temel beyin, milletvekili olamayacaklarından TBMM dışında kalışlarını da kendi hesabına yazmak istiyor. Çünkü, Meral hanım ve Temel Bey, Partilerini dıştan idare etme, Milletvekillerini dıştan yönlendirme durumunda kalacaklar. Kemal bey, milletvekili olarak TBMM’ye geleceğinden AĞIR ABİ pozisyonunda, grup kurmalarını çok istediği Saadet’i ve İP’i yönlendirmeyi düşünüyor.

 

19.05.2018