Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Kemal Kılıçdaroğlu Muharrem Beyi Biçti

Bülent ERANDAÇ
21 Mayıs 2018 15:47
A-
A+

Kemal Kılıçdaroğlu’nun fendi ,Muharrem beyi yendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hizipçiliği öğrendiğini, parti içi oyunlarda pratiğini bayağı iyi geliştirdiğini gösterdi. Kendine göre zamanlama yaparak, Milletvekilleri listesi hazırlama sürecinde, Muharrem İnce’yi biçti. Muharrem beyin adamlarını listeye koymayarak, en büyük rakibinin tabanını havaya uçurdu.

Bir süreden beri, Kemal Bey, en büyük rakibi, Muharrem beyi partinin Cumhurbaşkanı adayı neden yapmış olabilir? diye merak ediliyordu. Ağırlık kazanan görüş, ’Cumhurbaşkanlığını kazanacağını düşünseydi, kendisi aday olurdu. CHP’li birisinin böyle bir şansı olmayacağını görerek, Muharrem beyi harcayarak seçim sonrası karşısına tekrar aday olamaması için, taktik atama yaptı’ olmuştu.

Nitekim, Muharrem beyi, yollarda TEK BAŞINA bırakarak, başarı yüzdesini aşağı çekme çabaları dikkatlerken kaçmamıştı.Bu yetmezmiş gibi, Muharrem Beyin arkasında dimdık duran yaklaşık 20 milletvekilini listeye koymadı.

Namık Havutca, Rıza Yalçınkaya, Bülent Öz, Bülent Bektaşoğlu, Mehmet Göker, Mazlum Nurlu, Yakup Akkaya, Akın Üstündağ, Şerafettin Turpcu, Erdin Bircan tekrar aday yapılmadı. Aday olan isimler arasında sadece Tanju Özcan ve Yaşar Tüzün listelerde yer aldı. Listelerin açıklanmasının ardından Muharrem İnce ve ekibi şaşkınlık geçirdi.

Peki, Kemal Beyin fendi karşısında Muharrem bey ne yaptı?

Pazar gecesi acil olarak Ankara’ya geldi. Pazartesi günü yağacağı Zonduldak-Bartın mitinglerini iptal ettiğini açıkladı. Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek adamlarının listeye konmaması halinde, Cumhurbaşkanlığı adaylık çalışmalarında, BAĞIMSIZ şekilde davranacağını ıhsas etti. Yani bir bakıma, ’Artık seni dinlemeyeceğim’ havasını hissettirdi. Bu gelişmeden sonra, U dönüşü yapılarak, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin iptal edildiği belirtilen Bartın ve Zonguldak mitinglerinin yapılacağı duyuruldu.

CHP listesinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun diğer taktikleri manidar:

IMF-Dünya Bankası’nın önemli adamı Kemal Derviş’in hatırı için,Selin Sayek Böke’yi İzmir listesine tekrar koydu. Ancak,Selin hanımın kader arkadaşı İlhab Cihaner V.B gibi isimleri tırpanladı.

Kadın Milletvekilleri tırpanlandı. Tıp doktoru Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı silindi.
Karşısına, Genel Başkan adayı olarak çıkan, gazeteci Mustafa Balbay’ı listeye koymadı. Ankara’da kendisine kök söktüren Milletvekili Necati Yılmaz’ı yedi. İzmirlilerin sevmediği genel başkan yardımcısı Tuncay Özkan’ı İstanbul’a kaydırdı.

Boğaziçi baronlarını çok önemli adamı Erdoğan Toprak’ı birinci bölge liste başına koydu. İstanbul belediye başkanı olmak için çabalayan Engin Altay ve Akif Hamza Çebi’yi, İstanbul liste başlarına koyarak, ’Sizi Belediye Başkanı adayı yapmayacağım’ dedi.

ESKİ AMİRAL GEMİSİ HÜRRİYET’TE DEPREM

Gözün aydın Türkiye.Alman medya devi Springer’in adamı Deıkman,Hürriyet’ten atıldı. Allah razı olsun,Demirören’lere..Alman derin devletinin medya algı operatörünü Hürriyet’in yakasından kurtardıkları için…

Kim bu Deikman?

Türkiye düşmanlığında sınır tanımayan Alman Bild Gazetesi manşetlerini Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan karşıtlığı ile süsleyen gazetenin yöneticisiydi.
DOĞAN GRUBU'NUN YÜZDE 20'Sİ BILD'İN İDİ. Axel Springer Doğan Grubu'nun da yüzde yirmisini elinde tutan Alman medya deviydi.Almanya'da medyayı kendi tekeline almış muazzam bir güçtür.

Axel Springer’in (Hürriyet ve Bild’in beyni Deıkman) nasıl bir Türkiye istiyor du? Almanya özellikle Ortadoğu'daki gelişmelerde söz sahibi olmak istiyor, Kilit ülke olan Türkiye'nin de Almanya'nın istek ve çıkarları doğrultusunda hareket etmesi gerektiğini düşünüyordu .Türkiye'ye boyun eğdirmek için de başta medya olmak üzere her türlü enstrümanı kullanıyordu.
Diekmann, sosyal medyadan mesaj göndermiş:

Hürriyet’te yaptığı görevi, ’fantastik ve deneyim’ imiş. Türk Dil kurumu: Fantastik: ‘gerçekte var olmayan, gerçek olmayan, düş ürünü olan.’.. 14 yıl geçirmiş. Deneyim miş… Eski Hürriyet ‘te yaptığı deneyimlerin perde gerisinde yatanlara, kumpaslara, siyasal mühendisliklere bakınca, ’Türkiye kurtuldu’demeliyiz.

 

21.05.2018