Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

İkinci Sykes-Picot'u Parçalıyoruz

Bülent ERANDAÇ
17 Aralık 2018 10:19
A-
A+

Türkiye’mizi savunmak önce DERİN PLANLARI-BÜYÜK OYUNLARI anlamaktan geçiyor.

Milattan önce 500 yıllarında yaşamış Çinli stratejist, filozof ve Mareşal SUN TZU, Savaş Sanatı (The Art of War) adlı eserinde "Akıllı başkomutan, düşmanın planlarını bozar,  düşmanın birleşmesini engeller, zamanlaması güzel çıkışlarla, akıllı taarruzlarla başarılı olur" sözleriyle, BÜYÜK LİDERLİĞİ işaret etmişti.

Sun Tzu’nun özellikle bahsettiği, "Kendini ve düşmanını bilirsen girdiğin yüz savaşı da kazanırsın, kendini bilip düşmanı bilmezsen bir kazanır bir kaybedersin" sözleri günümüzde de DERİN OYUNLARI anlamımıza çok faydalı olmaktadır.

Yenidünya düzenin kurulduğu, Avrasya’nın kalpgahında stratejik konumlu Türkiye’mizin başındaki küresel lider Tayyip Erdoğan, emperyalist Batı’nın tezgâhladığı 21 inci yüzyıl planlarını dikkatle takip etmekte, kurgulanan tezgâhları çok iyi okumaktadır.

Erdoğan’ın, ’Dünya beşten büyüktür' sözlerinin derinliği, tezgâhlanan oyunları çok iyi okuduğuna işaret etmektedir.

Nitekim ABD’nin İslam dünyasına bir hançer olarak sokulmuş İsrail’e karşı, ONE MINUTE çekişinden bu yana, kurgulanan oyunların merkezinde hep Erdoğan, hep Türkiye oluşu, tesadüfî değildir.

ABD derin devleti (establishment) 9 Eylül 2001’de ikiz kuleler saldırısı jeopolitik bir tertipti. 21 inci yüzyıl haritalarını hazırlayan Pentagon-CIA, 11 Eylül 2001’de ikiz kulelerle, Müslüman dünyayı yeniden parçalamaya, yeni haritalar ortaya koymaya başladı. 

Bu bahane edilerek, Müslüman dünyada yeni uydu devletçikler kurmak, petrol/gaz ve deniz ulaşımını kontrol altına almak üzere, Afganistan’a ve Irak’a çöktü. Mısır’da darbe yaptırdı, Türkiye’de kuklası FETÖ ile Başkan Erdoğan’ı yıkmaya teşebbüs etti. Irak-Suriye-Akdeniz koridoru stratejisini devreye soktu.

Yeni harita çiziminde, Derin ABD-Avrupa, İNGİLİZ ANAHTARI olarak, Taliban, PKK-PYD-DEAŞ-Bokoharam’ı kullanıyor. CIA kuklası FETÖ’de, Türkiye'yi bölmek için taşeronluk yapıyor.

Günümüzde, Başkan Erdoğan’ın, Derin ABD, Irak-Suriye-Akdeniz koridorunu parçalama harekâtının kesintisiz sürmesi, Türkiye Bütünlüğüne yönelik ciddi bir tehdit olduğunu çok iyi okumasından feyz almaktadır.

Bugün, enerji hatlarının kilit ülkesi Türkiye, Başkanı Tayyip Erdoğan’ın varlığı, Ortadoğu ve Afrika’da yeni uydu devletçikler kurmak, küçük ülkelerden oluşan ŞEHİR DEVLETLERİNE dönüştürmeye yönelik Haçlı-Siyonist oyunların bozulmasında (hayırlara vesiledir) büyük engeldir.

Eğer,  Türkiye’nin başında arkasında 81 milyonun yekvücut olduğu Başkan Tayyip Erdoğan olmasaydı, ülkemizin bölünmesi, haçlı-Siyonistlerin yönlendirdiği bir konumda rüzgâra kapılması söz konusuydu.

Cumhurbaşkanımız, DERİN OYUNLARI planlayanı, hedeflerini çok iyi biliyor. Gardını alıyor.

SEVR ARTIKLARI

SEVR’İN YARIM BIRAKTIĞI İŞİ TERÖR ÜZERİNDEN TAMAMLAMAK İSTİYEN DERİN ABD-AVRUPA KARŞISINDA ERDOĞAN.

Evet. Yüzyıl önce binlerce kilometre ötelerden farklı milletlerin askerlerini Çanakkale önlerine getiren saik neyse bugün de aynıdır. O gün İstanbul'u işgal etmenin rüyası içinde 450 yıllık araya son verme özlemiyle gelenler, bugün de PKK-PYD-FETÖ terör örgütleriyle aynı hedef için yakın coğrafyamızda kanlı dişlerini göstermektedirler.

İKİNCİ SYKES-PICOT

İNGİLİZ ve Fransızlar, yüzyıl önce, (1916) Osmanlı'nın Ortadoğu'daki topraklarını cetvelle bölmüş, o günden bu yana Türk-Kürt-Arap birliğini havaya uçurmuş, sonraki dönemin sınırlarını şekillendirmişti. Bunu da, bugün paramparça olan "Sykes-Picot" olarak ilan etmişti. Osmanlı olarak çaresizdik.

Emperyalist Batı 100 yıl sonra, yeni sömürgeci, kalleş ruhlarını sahneye koyarak, yakın coğrafyamızda sınırlarla yine oynamayı sürdürüyor. Irak'ı böldüler, Suriye'yi bölmek için kuklaları, PKK-PYD-DEAŞ'la kalleşçe tezgâhlar koyuyorlar.

ABD başta olmak üzere Fransızlar açık, İngilizler perde gerisinde, Suriye'nin bölünmesi, Fırat'ın doğusunun Suriye'nin geri kalan bölgelerinden ayrılması, Türkiye'nin denetim altına alınması yolunda gaddarlıktan kaçınmıyorlar. Ancak, bu sefer karşılarında, her yüzyılda bir BÜYÜK LİDER ÇIKARAN DİRİLMİŞ TÜRKİYE ve Başkan Tayyip Erdoğan var. Meydan boş değil. İkinci Sykes Picot'larını parçalıyoruz. Türk Ordusu, arkasında yekvücut olmuş Milletiyle, ayağa kalıktı. Bugün yaptıklarımız, yarınlarda çocuklarımızın huzuru için, devletimizin bekası için. Camilerinde ezan okunması, ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması için.

Erdoğan'ı geçemeyecekler. Türkiye'nin direnci sebebiyle yeni devletçikler çıkaramayacaklar. Türkiye, ABD'nin yüz yıl sonra Türkiye'yi de bölmeyi hedefleyen bu ikinci Sykes-Picot girişimini bozmaya, engellemeye kararlı. En zor zamanlarda bile kabul ettiremedikleri Sevr'i, yüzyıl sonra Türkiye'ye kabul ettirememişlerdi, bu sefer de ikinci Sykes-Picot'u sahneye koyamayacaklar.

Mesele büyük. Mesele, Türkiye'nin geleceği. Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan, net ve açık ortaya koydu. 'Açık konuşuyorum. Münbiç'i temizlemezseniz oraya da gireceğiz: Sürekli sınırlarımıza tehdit oluşturan Sincar'da ve Mahmur'un etekleri Karaçar'da operasyonumuzu yaptık. Bunun gerisi gelecektir. Çünkü oradan bize bir tehdit varsa ki var; bu tehdidin cevabı da anında verilecektir. Bu terör örgütlerini ya yok edecekler, onlar etmiyorsa biz yok edeceğiz.' Afrin operasyonunda sahada karşılaştığımız manzara istihbarattan gelen raporlarla tescillidir. Bu veriler bize Fırat'ın doğusunda neler yapıldığını, şayet harekete geçmezsek ileride karşımıza ne çıkacağını göstermeye yeterlidir. Biz Suriye'de attığımız adımlarla, sadece kendi ülkemizin güvenliğini sağlamakla kalmıyoruz. Hiçbir mezhep fanatizmi bu gerçeğin üzerini örtemez."

SONUÇ

Haçlı-Siyonistler cetvellerle çizdikleri Müslüman coğrafyada yüzyıl dans ettiler, günümüzde de Derin Amerika-Avrupa, aynı coğrafyada bir yüzyıl daha DANS ETMENİN peşindedir.

Burada, PKK-PYD-FETÖ detaydır. Önemli olan, Derin ABD’nin bir yüzyıl daha Ortadoğu’da, Müslüman dünyada at oynamasının önlenmesidir.

Gizli Dünya Devleti Beyni Rockefeller ne demişti? "Müslüman Türkiye öncü bir ülkedir. İslamiyet’i yıkmak istiyorsak önce Türkiye’den başlamalıyız’’

Müslüman coğrafyayı yeniden parselasyona tabi tutanlara sesleniyoruz. İSLAMİYETİN YIKILMAYAN TEK KALESİ TÜRKİYE’YE, ŞEHİT KANLARIYLA SULANMIŞ ANADOLU’YA UZANAN ELLERİ KIRARIZ.

17.12.2018