Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Fatih’in İkinci (İstikbal) Zaferi Kutlu Olsun

Bülent ERANDAÇ
21 Ağustos 2020 15:56
A-
A+

Aziz Türk Milleti’nin Birinci FATİH ZAFERİ, İstanbul’un feth edilmesidir. 29 Mayıs 1453 tarihinde Doğu Roma (Bizans) İmparatorluğu'nun başkenti İstanbul’un FATİH SULTAN MEHMED tarafından feth edilmesi Ortaçağı kapatıp Yeniçağı başlamıştı.

Aziz Milletimizin İSTİKBAL-FATİH ZAFERİ, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye’nin, FATİH İSİMLİ SİSMİK GEMİ ile Karadeniz’deki komşumuz Romanya, Tuna blokunda Türkiye’nin ekonomik bölgesinde bulduğu DOĞALGAZ REZERVLERİDİR.

Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın  “Eksen değişikliği olacak” dediği gibi, İkinci Fatih Zaferi, TÜRKİYE’NİN ENERJİ EKSENİNİ DEĞİŞTİRECEK.

Evet. Fatih Sultam Mehmet, İstanbul’u fethi, ortaçağı kapattı, yanı çağı başlattı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da, FATİH SONDAJ GEMİSİNİN BULDUĞU GAZ REZERVLERIYLE YENİ BİR ENERJİ EKSENİ KURACAK, TÜRKİYEMİZİ DOGALGZ ETMEKTEN KURTARAK İHRAÇ EDEN ÜLKE KONUMUNA GEÇİRECEK.

Aziz Türk Milleti, Ağustos ayını sever. Ağustos ayında TARIH YAZAN OLAYLARA IMZA ATMIŞTIR. Ağustos zaferler ayıdır.

Müslümanlık ruhu ile mayalanan milletimiz, tarih sahnesinde elde ettiği başarıları,  dönüm noktası olarak kabul edeceğimiz dönemlerdeki mücadeleleri, ilahi bir kader gibi hep Ağustos ayında gerçekleştirdi.

Türkler, Ağustos ayı içerisinde başta 1071 Malazgirt Zaferi olmak üzere, 1473 Otlukbeli Zaferi, 1514 Çaldıran Zaferi, 1516 Mercidabık Zaferi, 1521 Belgrad’ın Fethi, 1526 Mohaç Zaferi, 1571 Kıbrıs’ın Fethi ve 1922 Büyük Taarruz zaferlerini elde etmiş ve hak edilmiş bir isim olarak Ağustos ayına “Zafer Ayı” ismini kazandırdı. Tarihimize şan veren bu zaferlerin hemen hepsi siyasi, sosyal ve ekonomik önemleri bakımından dönüm noktalarıdır.

Tarihte sebep ve sonuçları bakımından şüphesiz en önemli iki zaferimiz 1071 Malazgirt ve 30 Ağustos Büyük Taarruz ve İSTİKLAL SAVAŞI idi.

21 Ağustos 2020’de, Türkiye’mizin doğalgaz rezervlerine ulaşması, gerçekten önemli bir gündür… Cumhurbaşkanımız Erdoğan liderliğindeki Türkiye’nin, YENİ BİR ENERJİ EKSENİ KURDUĞU GÜN olarak Tarih sayfalarında yerini alacaktır.

İSTİKBAL SAVAŞINI KAZANMAMIZIN YOLUNU AÇACAKTIR.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

AZİZ TÜRK MİLLETİ, ATATÜRK’ÜN sözleriyle, AZ ZAMANDA BÜYÜK İŞLER YAPAN BIR ÜLKEDİR. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan, Batı Karadeniz’de Türkiye, Romanya ve Bulgaristan’ın deniz yetki sınırlarının birleştiği alanda keşfedilen doğalgazın çıkarılması için vakit geçirilmeden çalışmaları başlattı.

İkinci FATİH ZAFERİYLE, Türkiye’nin deniz yetki alanının içinde bulunan Tuna 1 bloğunda tespit edilen doğalgazın çıkarılması ve işlenmesi için tesisler kurulacak. Aziz Milletimizin, ÇOK UCUZ, DOĞAL GAZ KULLANMASI SÖZ KONUSU OLACAK.

İKİNCİ FATİH ZAFERİ’Nİ BAŞKAN ERDOĞAN’IN DOLMABAHÇE’DEN açıklamasının da derin anlamı var.

Rahmetli Atatürk, Dolmabahçe’de son nefesini varmıştı. Onun manevi huzurundan Başkan Recep Tayyip Erdoğan’da Dolmabahçe’den fatih zaferini açıklayarak, dünyaya, BÜYÜK TÜRKIYE MESAJI VERMİŞTİR.

Dolmabahçe Sarayı'nın bugün bulunduğu alan, bundan dört yüzyıl öncesine kadar Osmanlı Kaptan-ı Derya'sının gemileri demirlediği, Boğaziçi'nin büyük bir koyu idi.

Bugün, Türk Donanması, tarihten aldığı güçle, MAVİ VATAN’DA tarih yazıyor. Karadeniz’de doğalgaz rezervlerini bulan Fatih, şu anda Akdeniz’de yeni keşifler için çalışıyor.

Türkiye,  Libya ile imzaladığı Deniz anlaşması ile Yunanistan’ın Girit, Karpathos ve Rodos adalarının güneyinde kalan bölgeyi kıta sahanlığı kapsamında gördüğünü ilan etti. Bu stratejik hamle ile Avrupa’nın, Sevilla haritalarıyla Doğu Akdeniz’i parsellemelerini yırtıp attık.

Evet. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye, tarihi izdüşümleriyle 21 Temmuz(Kıbrıs Barış harekâtı) ve 10 Ağustos, çöp tenekesine attığımız Sevr anlaşmasının ilan edildiği günlere atıfta bulunarak Navtex’ler ilan ederek, Girit açıklarına kadar deniz bölgesindeki olası işgalleriyle önleyerek, Akdeniz’de Haçlı-Siyonistlerin kurguladığı İKİNCİ SEVR’İ YIRTIP ATMIŞTIR.

İnşallah, Girit Adası açıklarına kadar olan bölgede, FATİH’LER yeni rezervler bularak, Türkiye’mizi enerji prangalarından da kurtaracaktır.