Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Endülüs'ü Nasıl Yıktılar?

Bülent ERANDAÇ
15 Mayıs 2018 20:29
A-
A+

ENDÜLÜS'ÜN YIKILIŞINI UNUTMAYALIM


Müslümanlar , büyük komutan Tarık bin Ziyad'la İspanya'ya girip, Endülüs İslam Devleti'ni kurarak; Avrupalılar'a insanlığı, medeniyeti öğrettiler... Fakat, 1492 yılında, 8 asırlık Endülüs'ü Hıristiyanlar yıktı. Türkçe, Arapça ve Farsça'yı ana dili gibi bilen İngiliz ajanı Hempher "Hatıratım" isimli kitabında Endülüs'ün nasıl yıkıldığını anlatıyor:


"Endülüs'ü şaraba ve kumara alıştırarak, aralarına fitne ve fesad sokarak, Kur'an-ı Kerim ve diğer İslam kaynaklarını (sünnet, icma-i ümmet ve kıyas-ı fukahayı) tartışır hale getirerek ve dinlerinden kopararak yıktık. Diğerlerini de bu silahları kullanarak yıkacağız!.." Endülüs'ü unutmayalım. Kudüs'e yeni Haçlı Seferi başlatıldı..


EVANJELİST İSTİLA SÜRÜYOR

Hazreti Peygamber Efendimiz'in Miraç'a yükseldiği yerlere, adım adım giriliyor. Kur'ân'ın "Mübarek kıldık" dediği Kudüs bugün ağlıyor.
Emperyalist Amerika, Kudus'ü "başkent" olarak tanıyarak büyükelçiliğini Kudüs'e taşıdı. Nasıl ağlamasın ki;
Kudüs? Mescid-i Aksa, Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevî gibi kutsallarımıza adım adım çöküyorlar.


Haçlı-Siyonistler, üstat Necip Fazıl'ın dediği gibi "Öz yurdunda garip, öz vatanında parya" muamelesi yapıyorlar kardeşlerimize.
Türkiye, Mescid-i Aksa'ya uzanan elleri kırmak için çırpınıyor. İslam'ın ilk yıllarında Müslümanlar'a da kıble olmuş "Mescid"in bulunduğu, Hz. Musa, Hz. İsa da dahil birçok peygamberin ya doğduğu, ya yaşadığı, bölgeye göz dikmişlere karşı haykırıyoruz.
Türkiye, sokaklarında kanı akıtan, kadın, çoluk-çocuk, genç, ihtiyar demeden öldürülen Müslümanlar için çare arıyor. İnsanlığı ayağa kaldırmak için çırpınıyoruz.


Selahaddin Eyyubi'yle kurtarılan, Osmanlı İmparatorluğu'nun bu güzele sahip çıkmasıyla derin bir nefes alan Kudüs'ü işgalden kurtarmak için ön saflarda Türk Milleti var.


Cumhurbaşkanımıoz Tayyip Erdoğan,Londra'dan yüksek sesle 80 milyonluk Türkiye'nin, 2 milyarlık Müslüman dünyanın hislerine tercüman oluyor.


"Eğer adaleti arıyorsak, BM adalet üzere tesis edilmişse bunun gereğini yapmalıyız.
Dünyanın çivisi çıktıysa o çiviyi yerine koyacak sert bir çekiç darbesi değildir, umuttur, paylaşmaktır. Bir seçim yapmak gerekiyor, ya birbirimizin kurdu olup birbirimizi yiyip tüketeceğiz ya da birbirimize derman olacağız."


Kudüs ağlıyor. İslâm dünyasının sinesine sokulan hançee, haykırmayanlara, tepkisiz kalanlara da ağlıyor Kudus.. Yeni Haçlı Seferi'ne karşı ayağa kalkmaksak,bir daha asla kalkamayız..Çünkü,HERKES SUSSA TÜRKİYE SUSMAZ...

 

İsrail, yine bombalar yağdırdı.
Filistin'de katliam yaptı.

 

15.05.2018