Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Ciğerimizi Yakan Orman Yangınlarında Küresel Çete’nin Rolü

Bülent ERANDAÇ
05 Ağustos 2021 12:54
A-
A+

Türkiye’mizin ormanlarını yaktılar. Acımız çok büyük. Aynı anda ardı ardına çıkartılan yangınlar bir tesadüf değildi. Zamanlaması, yangın çıkartılan bölgelerin özellikle Türkiye'nin turizm cennetleri oluşu ve yürek yakan sonuçları itibariyle yabancı istihbarat servislerinin devşirdiği hainlerle yaparak 'BEŞİNCİ KOL' faaliyetleri olduğu gerçek.

Nitekim, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyıp Erdoğan, yangınların çıkarılışı İle ilgili Türk istihbaratının geniş çaplı çalışma yaptığını, güçlü sabotaj ihtimalinin savcılıklar tarafından soruşturulmakta olduğunu söyledi.

Küresel Güç Odakları’nın Türkiye'yi çaresiz bırakmak için her adımı atmaktan gerı durmayacaklarını bılıyoruz. Çünkü TÜRKİYE artık eskisi gibi değil. Dışardan fonlanan 'beyinlerini kiraya verenler' de doğal olarak yangınlarda devleti zaaf içinde gösterme çabasındalar. Aldıkları paranın karşılığını vermek zorundalar. Emir aldılar ve yerine getiriyorlar.

Rothschild ailesinin sahibi olduğu ve felaket senaryolarıyla tanınan The Economist dergisinin bir teorisi daha gerçek oldu.

Dünyanın bir ve iki numaralı küresel çeteleri Rothschild ve Rockefeller ailelerinin planlarını dünyaya yayan The Economist dergisi, Kasım 2020'de yayımladığı ve 2021 yılında olacağı tahmin edilen felaketleri içeren dergi kapağında 'orman yangınlarını' da gösteriyordu.

2021 yılında olacakları kollu dünya şeklinde olan bir kumarhane makinesiyle betimlemişti The Economist.

TÜRKİYE YANGINLARI, derginin teorisinin gerçek olması, küresel oyunu gözler önüne serdi. Dergi aynı zamanda kapakta şu andaki ABD Başkanı Joe Biden'ın seçimi de kazanacağını gösteriyordu. Küresel güçlerin adamı Biden da seçildi ve emirleri uyguluyor.
Kapakta VİRÜS de vardı. 2022 yılında da yeni virüs figürleri verilmişti.

Turizm merkezleri Antalya, Muğla, Mersin ve Adana'daki BÜYÜK ORMAN YANGINLARININ DA KÜRESEL ÇETE (İstihbarat servisleri) görememek için kör olmak gerekiyor.

MANİDAR OLAYLAR

Derin Batı'nın sembollerle karşılık, mesaj verme özelliği biliniyor. Orman yangınlarının arka planına ışık tutmak için başka manidar sembol-olaylara parmak basmak istiyorum. Orman yangınları ile bire bir ilişkisi olduğunu gösteren manidar konular var.

28 TEMMUZ'A DİKKAT

1) Tarihi arka plan: 28 Temmuz 1402.

Osmanlı padişahı Yıldırım Beyazıt, Ankara Savaşı'nı Timur ordusu karşısında kaybetti. Osmanlı Devleti parçalanıyordu. Allah'ın yardımı, Aziz Milletimizin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesiyle, tarihi bir yıkımdan Osmanlı İmparatorluğu Viyana kapılarına kadar dayanan, dünyanın en büyük ülkesi oldu. 20'nci yüzyıla kadar dünya tarihinin kaderini belirledi.

2) 28 Temmuz 2021 günü, Cumhurbaşkanmız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Karadeniz'de "Yerli ve Milli" imkânlarla ulaştığı, 450 milyar metreküplük doğal gaz için simgesel yakış töreni yaparken, Derin ABD-Avrupa tetikçileri aracığıyla son derece profesyonel Türkiye'nin ormanlarını yaktırdılar. Karadeniz töreninde gaz verilen hayat ateşi ile aynı gün Manavgat'ta başlayan ve yurda yayılan kundaklama arasındaki ilişkiyi görmek hiç de zor değil.

3) KIBRIS TÜRK CUMHURIYETİ:

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 20 Temmuz'da KIBRIS TÜRK DEVLETİ'ne gidişin şifrelerini verdi. Derin Avrupa-ABD panikledi, BM Güvenlik Konseyi'nden Kıbrıs-Maraş kararları alelacele çıkarıldı. Bir telaş içinde oldular. 28 Temmuz'da Kıbrıs'a bakan Akdeniz sahillerinde manidar orman yangınlarını çıkardılar.

4) 2008 yılı 28 Temmuz'da AK PARTİ'NİN KAPATILMASI DAVASI başladı. Seçimle yıkamadıkları Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın kurduğu, iktidarda olan AK PARTİ'yi vesayetçi odaklar, eski Türkiye artıkları, Batı'nın aparatları kapattırmak için Anayasa Mahkemesi'ni kullanmak istediler. 

Eğer AK Parti kapatılsa idi, Türk siyaseti bugün Derin ABD-Avrupa'nın istediği biçimde bir ülke konumunda bulunuyor olacaktı.

5) PKK, DEAŞ, FETÖ, ERMENİ TERÖR ÖRGÜTLERİ ARKASINDAKİ GÜÇLER

Küresel Güç Odakları’nın (Küresel Çete) derdi BÜYÜK TÜRKİYE yürüyüşünü durduralım da ülke yok olsun önemli değil. İşbirlikçileri, yabancı servislerin gerçekleştirmeyi planladığı adımların birer malzemesi. Ancak unuttukları bir gerçek var. Türkiye çok daha büyük bir ülke olma yolunda yürüyor.

Akdeniz'de-Karadeniz’de etkili aktör. Karadeniz milli doğal gaz ateşi verilmesi geleceğin şifrelerinin içeriyor.

KÜRESEL ÇETE KÜRESEL ISINMANIN ÜZERİNDE DANS EDİYOR

“Küresel Çete”, adı üstünde bir ahtapot gibi kollarıyla tüm dünyayı sarmıştır. Bu ahtapotun kolları ezilen dünyayı kendi işbirlikçileri ve alt düzeyden Çete’ye dahil edilenlerle sarmakta ve kanını emmektedir.

Amerikan Doları’nın arkasında 8 büyük ve derin aile var. Bunlar; Rockefeller, Goldmen Sachs, Lehman Brothers, Kuhn Loebs, Rothschild, Warburg, Lazard ve Moses Seifs ailelerinden oluşuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin "Dolar Basma Hakkı" yoktur.  Doları özel şahısların sahibi olduğu finans kurumu FED basıyor.

Küresel çetenin (Başta Rothscdilds ve Rockfeller aileleri) iklim krizini kullandığı belirlendi.

TOPRAK ALIMLARI

BLOMOBERG: Bill Gates ABD'nin en büyük toprak sahibi oldu

Küreselci Bill Gates, toplamı bin kilometreye yaklaşan tarım arazileriyle birlikte ABD'deki en büyük tarım arazisi sahibi oldu

Microsoft’un kurucusu ve milyarder Bill Gates’in portföyünde 979 kilometrekare tarım arazisi (Yaklaşık 979 bin dönüm) ve 109 kilometrekare (Yaklaşık 109 bin dönüm) civarında diğer kullanım arazileri yer alıyor. Böylece, Gates'in ABD'deki toplam arazi varlığı 1 milyon dekarın üzerine çıkıyor.

Gates’in holdingine ait en büyük araziler Louisiana ve Arkansas’ta bulunuyor. Gates’in Washington’daki 64 kilometrekare büyüklüğündeki arazisinin değeriyse 171 milyon dolar civarında. 132 milyar dolar net varlığa sahip Gates’in kişisel varlığını yönetmek için kurduğu Cascade Investment doğrudan ya da dolaylı olarak bu arazilerin büyük bir bölümüne sahip.

Wall Street Journal’e konuşan Cascade’ın baş yatırım stratejisti Michael Larson, Bill Gates'in California, Illinois, Iowa, Louisana ve diğer eyaletlerde en azından 100 bin dönümlük bir tarım arazisi bulunduğunu söylerken tüm arazilerin toplamının Manhattan’dan 7 kat daha büyük olduğunu belirtiyor.

Afrika’da, Balkanlarda ve Türkiye’de toprak alma çalışmaları sürüyor. Türkiye’de  Trakya ve Karadeniz bölgesini seçtiği belirtiliyor.

Gates’in bu kadar fazla tarım arazisine yatırım yapması, 2030 yılında küresel ısınma sonucu gıda talebinin artması karşısında, bir çok ülkenin sıkıntıya gireceğini hesaplayarak, küresel gıda temini planı yaptığı şeklinde değerlendiriliyor.

Bill Gates ise şu anda dünyanın en zengin üçüncü kişisi konumunda bulunuyor.

YAPAY ET STRATEJİSİ

Küresel Çete’nin önemli ismi Bill Gates, YAPAY ET konusunda ilginç açıklamalar yapıyor. Küresel ısınmaya karşı ineklerden kaynaklanan metan gazı salınımının azaltılması için zengin ülkelerin yapay et tüketimine geçmesi gerektiğini söyleyen Microsoft’un kurucusu Bill Gates, “En fakir 80 ülkenin yapay et tüketebileceğini sanmıyorum. Tüm zengin ülkelerin yapay et tüketimine geçmesi gerektiğini düşünüyorum" diyor.

Laboratuvarda hayvan hücrelerinden et üretmenin ekonomik olmayacağını belirten Gates, “yapay etin tadına zamanla alışılabileceğini, zamanla etin tadının iyileştirileceğini” ifade ediyor.

KÜRESEL ET ENSDÜSTRİSİ

Çevre araştırmaları yapan kuruluşlara (DESMOG) göre önde gelen et şirketleri, gezegene zarar veren faaliyetleriyle ilgili "kafa karıştırmak ve düzenlemeleri geciktirmek" için fosil yakıt firmalarının da kullandığı kurnazlıkları taklit ediyor.

Bu tür taktikler arasında rutin olarak kendi sera gazı salınımlarını önemsiz gösterme, hayvancılığın iklim krizini derinleştirdiğiyle ilgili kabul görmüş bilimsel bulgulara saldırma ve bitki bazlı alternatiflerin et karşısındaki faydalarına dair şüphe uyandırıyorlar.

Küresel Çete’nin kontrolündeki et ve mandıra ürünleri endüstrisi iklim değişikliğinin varlığı üzerinden son derece etkili algı operasyonlar çekiyor.

Dünyanın en büyük küresel 10 et şirketi ve onları temsil eden endüstri grupların "iklimsel göz boyama" taktikleri göze batıyor.

Küreselci Bıll Gates, endüstriyel et üretiminin sonunun artık tamamen gelmesi gerektiğine dair konuşuyor, “et hayvanlarının halk sağlığı için büyük bir tehdit ve iklim krizinin başlıca lokomotiflerinden biri" olduğu konusunda zihin yıkama faaliyetlerini hızlandırmış görünüyor.

Küreselcilerin her kullandığı yayın organında, özellikle “hayvancılık kirlilik yaratıyor çünkü büyükbaş hayvanlar gaz çıkararak güçlü sera gazlarından olan metan salıyor. Ayrıca, büyükbaş hayvanları otlatmak ve onlara yem yetiştirmek için de geniş ormanlık alanlar dümdüz ediliyor. Bilhassa dünyanın en büyük tropikal ormanı Amazon, özellikle geniş ölçekli büyükbaş hayvan çiftliklerinin ve hayvan yemi üretiminin tehdidi altında” güzellemeleri gözden kaçmıyor.

SONUÇ

Küresel Çete’nin önemli ismi Bill Gates, dünyanın en büyük yatıyla Bodrum’a geldi. 27 Temmuz’da Bodrum’dan Yunanistan’a gitti.

Ne tesadüf. 28 Temmuz’da MANAVGAT’TA BÜYÜK YANGIN BAŞLATILDI.

Felaket tellalı Gates’in, Rus vatandaşların yoğun biçimde   Antalya-Manavgat turizm tesislerini tercih ettiği bir süreçte, 27 Temmuz’da Bodrum’dan ayrılması ve 28 Temmuz’da aynı anda peş peşe yangınların başlamasının bir şeylerin işaret fişeği olması ihtimali gözden uzak tutulmamalıdır.

Evet. "Emir alan" TÜRKİYE'den "emir almayan" TÜRKİYE'ye gelmemiz karşısında hainler devreye sokulmuş görünüyor.

Ne yaparlarsa yapsınlar. Bu yangınların da, hainliklerin de ağır bir bedeli olacak.

TÜRKİYE'nin gücünü herkes görecek.