Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

CIA-Pentagon, Ulusalcı Trump’ı Yedirmez

Bülent ERANDAÇ
27 Ağustos 2018 11:24
A-
A+

Hemen belirtmeliyim. Amerikan Derin Devleti’ne bakmadan, Trump azledilir mi sorusuna cevap aramak, boşa kürek çekmektir. Önce, Trump’ı kimler getirdi, neden getirdi sorusuna cevap ararsak, daha doğru sonuca ulaşabiliriz.

ABD’deki Derin devletin ana parçaları CIA-PENTAGON-BÜYÜK İŞDÜNYASI-Wall Street’tir. Derin devleti CFR, Üçlü Komisyon ve Bildelberg temsil eder. Bununla beraber, derin devletin ardındaki TEOPLOİTİK mahfiller (Evanjelistler, Siyonistler, Protestan, Katolik) çok çok etkilidir.

DONALD TRUMP KİMİN ADAMI? Trump, Amerikan derin devleti içindeki yapısal çekişmenin bir ürünü olarak zemin kazanmıştır. Herkes Hillary Clinton’ın kazanacağını düşünürken Trump’ın ardında, Küreselcilere karşı Ulusalcı ABD mahfilleri oyun kurdu. Trump’ın getirilişinde ABD derin devletinden (CIA-Pentagon) Henry Kissinger büyük rol oynadı

Trump, halkın doğrudan cebini ilgilendiren konulara yönelerek, ulusalcı tavır izleyerek, halkın desteğine aldı. Sahipsiz kalan ve ekonomik durumu gitgide daha fazla bozulan halk, yani orta sınıf TRUMP’ın arkasında. Göçmenlik ve Amerika’nın büyüklüğünün kaybedilmesine neden olan yaklaşımlarda çok önemli.

Küreselleşmenin yarattığı acılar diye adlandıracağımız sıkıntılara, CIA-Pentagon akıllı taktiklerle, ulusalcı ABD endüstrisinin kazanımlarıyla, yani silah sanayi üzerindeki küreselcilerin hâkimiyetine son veren, silah sanayine kendi kontrollerinde nefes aldıracak projelere yönelen CIA-Pentagon ve Yahudi büyük sermayedarların önemli bölümü istemediği sürece, TRUMP azledilmez.

Kudüs’ü Başkent ilan etme gibi bir cüreti gösteren Trump’ın ardındaki CIA-Pentagon, 2021’e kadar istediklerini yaptırırlar. Trump’ın bırakın azledilmesini, İKİNCİ DEFA KAZANDILIRSA ŞAŞIRMAYINIZ.

Pentagon ve CIA, Trump’tan Çok Memnun

Bilindiği gibi, Türkiye’mizin İslam dünyasına, Orta Doğu ülkelerine yönelik bakışını yakından takip eden, en küçük hamlelerimize karşı hazırlıklı olan bir askeri komutanlık, CENTCOM faaliyette.

Bu komutanlık, ABD tarafından Afganistan ve Irak’a çökmek üzere kuruldu. Merkezi Katar’da. ABD Başkanı Trump, Türkiye’mizin Zeytin Dalı Harekatı’na karşı olan Korgeneral Kenneth F. McKenzie’yi CENTCOM’un başına getirmeyi teklif etti. Daha doğrusu PENTAGON ÖYLE İSTEDİĞİ İÇİN teklif etti. McKenzie, 11 Eylül 2001’de Irak ve Afganistan’da ABD işgalini yönetmişti.

Zeytin Dalı Operasyonumuz Pentagon’un tepkisini çekerken ve o dönemlerde peş peşe açıklamalar gelirken, en sert tepkiyi dönemin ABD Genelkurmay Başkanlığı’nda görevli Korgeneral Kenneth F. McKenzie göstermişti. Zeytin Dalı Operasyonumuzun ABD’nin Suriye’deki varlığını boşa çıkardığını iddia eden McKenzie, TSK’nın operasyonunun kendilerine ve bölgeye zarar verdiğini iddia eden haydutça konuşmalar yapmıştı.

ABD’nin Orta Doğu’daki bütün hamlelerinden sorumlu olan CENTCOM’un başında bulunan General Joseph Votel’in yerini birkaç ay içinde doldurması beklenen McKenzie, Senato’dan da onay alarak göreve başlayacak.

Pentagon’un son yıllarda en görünür üst düzey yetkilisi. Basın toplantılarına bakanlığın sözcüsüyle birlikte çıkarak sık sık açıklamalarda bulunuyordu.

Neo-Con Samanta İstihbarat Kurulunda

Türkiye düşmanı analizleri ve yayınlarıyla tanınan Demokrasileri Savunma Vakfı (FDD) adlı kuruluşun kıdemli danışmanlarından, daha önce eski Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in ulusal güvenlik danışman yardımcılığını yapan Samantha Ravich'i, Başkan Trump, İstihbarat Danışma Kurulu (PIAB) Başkan Yardımcılığına getirdi.

Ravich, Washington Yakın Doğu Politikaları Enstitüsü ile George W. Bush döneminin İç Güvenlik Bakanı Michael Chertoff'un kurucusu olduğu Chertoff Grup'ta da araştırmacı olarak çalışıyordu.

Sonuç: Pentagon ve CIA, Trump’a istediklerini yaptırıyor. Yani, Trump’tan çok memnunlar.

27.08.2018