Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Beka Hattı'na Erdoğan'ın Stratejik Dokunuşları

Bülent ERANDAÇ
13 Haziran 2018 14:24
A-
A+

Gelecek tarihe damga vuran, Türkiye’nin stratejik hamleleri birbiri ardına sürüyor.

Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan (Türk Devlet aklı), Türkiye’nin güvenlik şeridini sınırlar ötesinde kurdurarak, gelecek 10 yıllarda ülkemize yönelecek muhtemel tehditleri paçavraya çevirecek TAMPON BÖLGELER oluşturulmasını sağlıyor.

Bu bağlamda, İran’dan, Kuzey Irak-Kuzey Suriye-Akdeniz'e kadar kendi savunma kalkanımız oluşturulurken,’’ Süleymaniye, Kerkük, Musul, Halep ve Akdeniz’e kadar uzanan BEKA HATTI tahkim ediliyor.

Stratejik düşüncelerle başlatılan FIRAT KALKANI(ZEYTİN DALI HAREKÂTI) sayesinde, BEKA HATTIMIZIN SURİYE kanadında, AFRİN-AZEZ ‘de TAMPON BÖLGE KURULDU. DİCLE KALKANI ile de özellikle de geçilmesi zor Hakkâri dağları üzerinde kurulmuş sınırın, Irak içlerine doğru en az 40 kilometre derinliğe gidildi.  TAMPON OLUŞTURULDU.

SONUÇ: KANDİL-SİNCAR-FIRAT’IN DOĞU’SU YA SÖNECEK, YA SÖNECEK.  

‘ZİHNİYET DEVRİMİ’ GERÇEKLEŞTİ

Erdoğan-AK Parti birçok devrime imza attı. Bunların içinde. En büyük devrim, ZİHNİYET DEVRİMİ’DİR. Yerleşik zihni yapıyı değiştirmek elbette kolay değildi. Fakat imkânsız değildi. Son yüzyıllık ZİHNİYETİ DEĞİŞTİRMEYİ Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan başardı.

Cumhurbaşkanımız stratejik konuşmalarıyla, çizdiği ufuklarla zihnimizi açtı. Yeni paradigmalarla eski alışkanlıkları, korkuları, tortuları tersyüz etti. Aziz milletimize, Umut, Özgüven aşıladı. Önce, Zihinlerde başlattığı zihniyet devrimini, Türkiye’nin yeni yüzyıl inşasına her gün bir tuğla ekleyerek devam ettiriyor.

Türk toplumu özgüvenini kazandı. Aziz Milletimiz yeni bir ruh ve heyecan ile artık, BÜYÜK DÜŞÜNÜYOR, KÜRESEL LİDER TAYYİP ERDOĞAN’A GÜVENİYOR.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’UN GİZLİ AJANDASI 

Derin ABD-Avrupa mahfillerinin sufleleriyle hareket eden Kemal Kılıçdaroğlu kendini Meclis’e atarken, GİZLİ AJANDASI’NI UYGULUYOR.

1)HDP(PKK) barajı aştırmak ve İP ile SP ‘ye grup kurdurmak için, CHP seçmenlerinin oylarını peşkeş çekme temasları yapıyor.

2)Muharrem İnce’nin oyunu düşük tutma sevdasında… Zaten birbirlerini sevmezlerdi. Seçimler bitmeden Kılıçdaroğlu ile İnce kapıştılar. Muharrem İnce, bakmayın siz Cumhurbaşkanı olmak görüntüsü altında, alacağı oyların yüzde 30’a çıkmasıyla, seçim sonrası Kılıçdaroğlu’na meydan okuyacak. Ayrıca, Muharrem İnce ve Meral Akşener bir devlet yönetebilecek kapasitede değiller. Bir eserleri yok. Ufukları dar. Türkiye’nin yaşadığı değişimi anlamamışlar. Başarı şansları olmadığından, 25 Haziran sabahı kaybedecekler.

DEMİREL’İ TAKLİT EDEN MUHARREM İNCE

Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’a karşı elde edilen her seçim mağlubiyeti CHP’yi sarsıyordu. Cumhurbaşkanlığı seçimi için yeni adam aradılar. Birçok ismi konuştular, anlaşamadılar. Son kertede 24 Haziran için çıkardıkları aday Muharrem İnce oldu.

Mitingler başladı. Bir baktık, karşımıza hareketleriyle, sözleriyle,  esprilerle Muharrem İnce, Demirel’i çağrıştıracak yolda yürüme çabası gösteriyor. Sembolleri ile   “Demirel’i taklit ediyor”. Konuşma üslubuyla,  selam verişiyle, konuştuğu otobüsten aşağı sarkma biçimiyle, kopya çekiyor. Kendisinin bir ‘’Süleyman Demirel olduğu” mesajını vermek istiyor. SAHTE DEMİREL olarak dolaşıyor.

Muharrem İnce’nin geçmiş siyasi hayatını biliyoruz. Kendisi ile tezat bir görüntü içinde. KENDİSİ GİBİ davranacağına, Taklitçilik yapıyor. Ne yaparsa yapsın, İnce’den Demirel çıkmaz. Süleyman Demirel, mütedeyyin-dindar insanlarımızdan oy alıyordu. Ama Sahte Demirel İnce’nin alması mümkün gözükmüyor. Bunun en önemli sebebi 40 yıllık Kani’nin Yanni olmayışıdır.

Muharrem İnce Beye tavsiyemiz, Sahte Demirelliği bırak. ’Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol’. Aziz Millet, taklitçilere kopyacılara prim vermez.

 

13.06.2018