Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Batı (ABD) Semalarında 11 Eylül Hayaleti Dolaşıyor

Bülent ERANDAÇ
07 Eylül 2021 10:09
A-
A+

TARİH: 11 EYLÜL 2001

ABD Başkanı George W. Bush, 11 Eylül'de İkiz Kuleler’e düzenlenen saldırıları bahane ederek, ‘Haçlı Seferi’ başlattığını iddia etmiş ve Afganistan’ı işgal harekatını başlatmıştı. Aradan 20 yıl geçtikten sonra ABD, tasını tarağını toplayarak Afganistan’dan kaçmak zorunda kaldı. NOKTA.

Kurgulanmış 11 Eylül 2001 saldırıları üzerine oğul Bush, ‘21. yüzyılın ilk savaşını kararlı bir biçimde kazanmak zamanı artık gelmiştir demekten utanmıyordu.

2001 yılı, 21’inci yüzyılın ilk yılıydı. Derin Amerika, 20’inci yüzyılın emperyalist bir ülkesi olarak, yeni yüzyılda da emperyalist ruhunu göstereceğini ilan ediyordu. 20’inci yüzyılda özellikle Müslüman dünyada akıttığı kanların, gözyaşlarının hesabını vermeden kan ve gözyaşı akıtmaya devam edecekti.

Aradan 20 yıl geçti. Emperyalist ABD, üzerine çöktüğü Afganistan’ın tüm kurumlarıyla birlikte içini boşalttı. Kan ve gözyaşı bırakarak, mağdur ve mazlum Afgan halkının bedduaları eşliğinde geriye çekildi.

AIR FORCE 1109…

ABD, insan istiflediği kargo uçağına “Air Force 1109” yazdı.

1109, 11 Eylül’ün kod adıdır. Müslüman bir ülkeyi paramparça ederek, güya Afganistan’dan intikamını aldığını sanıyor.

11 EYLÜL 2001 OLAYININ ARKA PLANI

11 Eylül saldırılarının üzerinden 20 yıl geçtikten sonra, bu olayları bahane eden ABD’nin işgal ettiği Afganistan’ı terk edişi daha derinliğine konuşulacak, yazılacaktır.

Evet, 11 Eylül saldırılarının bir terörist saldırısı mı olduğu, yoksa DERİN ABD (CIA-PENTAGON) tarafından kurgulanmış plana göre BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ’ni hayata geçirmek üzere ABD halkını bu sefere katılmaya ikna etmek için mi tertiplendiğini  zaman net olarak ortaya çıkacaktır.

ÇÜNKÜ BU DÜNYADA HİÇBİR ŞEY GİZLİ KALMAZ. GERÇEKLERİN ER YA DA GEÇ ORTAYA ÇIKMAK GİBİ KÖTÜ BİR HUYU VARDIR. GERÇEKLERİ GÖRMEMEK İÇİN DİRENSENİZ DE, DOĞRULAR GELİP BİRER ÇİVİ GİBİ METİNLERE SAPLANIR.

Bazı sorular eşliğinde Derin ABD’nin, 11 Eylül 2001’de Afganistan’dan başlattığı çökme harekatlarının arka planına bakalım.

1. Kaçırılan Uçaklar Niye Durdurulamadı

11 Eylül günü, 19 Arap kökenli korsan (15 Suud, 2 BAE, 1 Mısır, 1 Lübnan vatandaşı), kokpite girerek yanlarında getirdikleri maket bıçakları ile 4 uçağın da kontrolünü ele geçirip  kaçırmışlardı. Kaçırılan ilk 3 uçakta beşer, son uçakta dört terörist vardı. Her grupta ABD'deki uçuş okullarından pilot eğitimi almış birer kişi bulunuyordu.

Kaçırılan ilk uçak Boston-Los Angeles uçuşunu gerçekleştiren American Airlines'ın 11 numaralı seferini yapıyordu. Kalkıştan sonra, Dünya Ticaret Merkezi’nin Kuzey Kulesi'ne 08.46'da çarptı.

İkinci uçakta Boston kalkışlıydı, Los Angeles'e giden United Airlines'ın 175 numaralı sefer sayılı uçuşuydu. Bu uçakta Güney Kulesi'ne 09.03'te çarptı.

İkinci uçağın kuleye çarpmasından kısa bir süre sonra dönemin ABD Başkanı George W. Bush, olayı “terör saldırısı” olarak nitelendiren bir açıklama yaptı.

Üçüncü uçak American Airlines'ın Washington-Los Angeles seferini yapan 77 sefer sayılı uçuşunu gerçekleştiren yolcu uçağıydı. O da 09.40'ta Pentagon’a çarparak düştü.

Kaçırılan dördüncü uçak, San Francisco'ya gitmek üzere New Jersey'den kalkan United Airlines'ın 93 sefer sayılı uçuşuydu. Son kaçırılan uçak 10.03'te Pensilvanya'nın Shanksville bölgesinde boş bir araziye düştü.

Saldırıları, El Kaide örgütü üstlendi.

Uçaklarda bulunan 19 terörist dışında, kaçırılan uçaklarda bulunan 246 yolcu ve mürettebatın tümü hayatını kaybetti. İkiz Kuleler'de 2606 kişi çarpma anında veya daha sonra yaralarından dolayı yaşamını yitirdi. Pentagon'da 125 kişi öldü.

Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri, güya El-Kaide tarafından kaçırıldığı iddia edilen dört uçaktan hiçbirini neden durduramadı ya da düşüremedi?

Güya o gün Amerikan hava kuvvetleri merkezinde olağan bir tatbikat yapılıyordu. Sivil hava trafik denetimi ile ordu arasında iletişim bozukluğu ve karmaşa vardı.

Sızan bilgilere göre, ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney uçaklara dokunmamaları için orduya talimat verdi.

2. İkiz Kulelerin Çökmesi

110 katlı İkiz Kuleler neden çok çabuk (yani birkaç katta çıkan yangın yaklaşık 1-2 saat sürüyorken) ve kendi içine doğru çöktü?

Sızan bilgilere göre, İkiz Kuleler kontrollü patlamalarla yıkıldı. Binaların yaklaşık 10 saniyede yıkılması, yangınların nispeten kısa sürmesi (2. kulede 56 dakika, 1. kulede 102 dakika), çöküşten kısa süre önce patlamalar duyanların olması, çöküşün başladığı katlardan çok altlardaki bazı pencerelerde şiddetli enkaz püskürmeleri görülmesi buna işaret ediyor.

3. Pentagon Saldırısı Muamması

Amatör bir pilot, kaçırdığı ticari bir uçağı çok zor bir manevrayla, dünyanın en güçlü ordusunun komuta merkezi olan Pentagon’a, üstelik uçak kaçırma uyarısından 78 dakika geçmesine rağmen nasıl götürebildi?

Öte yandan, binanın uğradığı hasardan hareketle, Pentagon’un uçak değil füze ile vurulduğu kanaati daha çok kabul gördü

Kaçırılan Pan-American Boeing 757 uçağını El-Kaidecilerin değil de Pentagon'un yönettiği tartışmaları da öne sürüldü.

4. Dördüncü Uçak: United Havayollarının 93 Sefer Sayılı Uçağı

Kaçırılan dördüncü uçak Pennsylvania'daki Shanksville kasabasında boş araziye çakıldı.

Pensilvanya'nın Shanksville bölgesindeki enkaz alanı neden o kadar küçüktü ve uçağın parçaları görülmedi?

Uçağın kalıntılarının geniş bir alana yayıldığı teorileri doğru çıkmadı. Çünkü ABD ordusuna ticari uçağı vurma emri verilmemişti.

5. Dünya Ticaret Merkezi'nde 7 Numaralı Binanın Yıkılması

Bugüne dek hiçbir çelik kafesli gökdelen yangın yüzünden yıkılmamışken, uçağın çarpmadığı bir bina nasıl bu kadar çabuk ve simetrik bir şekilde yıkılabilir?

Ağırlıklı olarak tartışılan bilgilere göre, CIA ve istihbarat servislerinin bulunduğu 7 numaralı bina, patlayıcı ve yanıcı maddeler kullanılarak kontrollü bir şekilde yıkıldı.

2,25 saniyede serbest düşüşe geçen binanın çöküş hızı üzerinde duruluyor. Bu kadar hızlı ve simetrik bir çöküşe ancak patlayıcıların yol açabileceği söyleniyor.

Resmi söyleme güvenmeyen bazı bilim adamları, olay yerinden aldıkları dört ayrı toz örneğini incelediklerini ve ısıtıldığında şiddetli patlamaya yol açan alaşımlar bulduklarını öne sürüyor.

Bu çevreler yalnızca 7 numaralı binada değil ikiz kulelerin içinde de tonlarca alüminyum-demir oksit karışımının ve başka patlayıcıların bulunduğunu savunuyor.

VİETNAM VE AFGANİSTAN

Bilindiği gibi, Amerika Vietnam’da perişan oldu. O kadar çok rezil oldular ki Derin ABD beyni, ABD’nin dış politikasının en önemli isimlerinden Henry Kissinger’ın bulduğu ‘ONURLU ÇEKİLİŞ’ FORMÜLÜYLE Vietnam’daki başarısızlıklarını bir ölçüde gizlemeyi başarmışlardı.

Derin ABD, şimdi Afganistan’daki başarısızlıklarını gizlemek üzere, yine ‘ONURLU ÇEKİLİŞ’ tezgahlarına soyundu.

Derin ABD beyni Kissinger’ın meşhur biri ‘Diplomasi’ isimli kitabı var. Kissinger, 'Süper Güç/Devlet' tanımındaki parametreleri şöyle sıralıyor:

1) Büyük bir ekonomi

2) Global bir askeri güç

3) Kuvvetli bir ulusallık duygusu

4) Uzun vadeli stratejik planlara göre yürütülecek bir dış politika (Uzun vadeli planlara göre, adam yetiştirilmesi)

5) Coğrafyalara göre çok uzun süreli KÜRESEL bir dış politika yürütme geleneği

Derin ABD beyni Kissinger’ın belirlediği temellere oturtulan ABD politikaları, KURGULANMIŞ 11 EYLÜL’ÜN 21’İNCİ YÜZYIL VERSIYONU olarak karşımıza çıktı.

BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ’ne göre, 11 Eylül 2001 saldırılarını bahane eden Derin ABD, önce Afganistan’ı sonra Irak’ı işgal etti. Cumhuriyetçi Bush ve Neo-Con kadrosu Müslüman dünyaya çöktü.

Neo-Con Dışişlerı Bakanı Condoleezza Rice, ‘22 Müslüman ülkenin sınırlarını değiştireceğiz dedi. Irak, Suriye, Libya, Yemen, Sudan bölündü. Bu liste içinde Türkiye’de vardı.

Derin ABD (Avrupa) planlarını çok iyi okuyan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan-Türkiye, Suriye-Irak harekatlarıyla Kuzey Irak-Kuzey Suriye-Akdeniz, ABD-İsrail (PKK Uydu kantonları) koridorunu parçaladı. Pençe Harekatları ile PKK Kuzey Irak yapılanmasını kırdı. Libya, Azerbaycan, Doğu Akdeniz stratejileri ile Derin ABD (Avrupa) tezgahlarını bozdu.

DERİN ABDNİN OYUNLARINI TÜRKİYE BOZDU.

VE… Afganistan’da ABD YENİLDİ. Derin ABD Afganistan’da yenilmiştir. ABD’yi kadiri mutlak görenlerin, “ABD/Batı yenilmez” diyenlerin gözüne bu gerçeği sık sık sokmakta büyük yarar var.

Derin ABD’de senaryo bitmez. Gölge CIA Rand ve Stratfor şimdi harıl harıl çalışıyor. ‘Onurlu çekiliş’, ABD’nin B planlarını, analizlerini çok okuyacağız.

Elbette ABD beyinleri, Afganistan’dan çekilişi üzerine yeni senaryolar koyacak. Bunu nereden biliyoruz?

15 Haziran 2021 tarihinde Brüksel’de kabul edilen NATO-2030 STRATEJİSİ’nden biliyoruz. Çin ve Rusya, NATO’nun birincil düşmanlarıdır.

Yanı, ABD-Avrupa (NATO) Çin’e yönelik stratejiler kurgulayacak ve uygulayacak.

ABD’nin çekilişinden sonra, ÇİN tüm gövdesiyle Afganistan’da olacak. Çünkü ÇİN’in 21’inci yüzyıl projesi ’BİR YOL-BİR KUŞAK’, yeni ipek yolu planlarında Afganistan çok önemli bir konumda.

Peki, bu gerçek karşısında ABD-Avrupa (NATO) Ne Yapabilir?

ABD, bu yenilgiden sonra resmi güçlerini çekip, gayri resmi kuvvetlerini bölgeye sevk etmek suretiyle Orta Asya’da (Afganistan) kaosu tetiklemek isteyebilir, Afganistan bu konuda hedeftir. Kaos oluşturup, kaosu tırmandırarak ÇİN’e yönelik zemini kullanmak isteyebilir.

SONUÇ

ABD eski gücünü kaybederken, Çin adım adım dünya ekonomisine damga vurmaya başladı. Askeri anlamda da Asya-Avrupa ülkesi Rusya da gücünü tahkim ediyor.

Önümüzdeki yılların en önemli parametrelerinde 2 JEOPOLİTİK HAT çok sıcak gelişmelere sahne olacak.

1) ABD-Avrupa (NATO-2030 Stratejisi) göre düşman belirlediği Çin ve Rusya ile Çin ve Rusya’nın geliştirdiği Şangay Beşlisi’nin küresel senaryolarının çarpışmaları, ayak oyunları, sahte bayrak operasyonları…

2) Doğu Akdeniz-Kıbrıs ve Yeni Ortadoğu senaryoları

VE. BÜYÜK TÜRKİYE’DE BU İKİ JEOPOLİTİK HATTA (ORTA ASYA’DA VE AKDENİZ’DE ETKİN POZİSYON) BÖLGESEL GÜÇ -KÜRESEL AKTÖR OLARAK YER ALMAKTADIR.

EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ, BİR OLMAK, İRİ OLMAK, DİRİ OLMAK VE HEP BİRLİKTE TÜRKİYE OLMAKTIR.