Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

ABD, Türkiye’nin ‘Damarına’ Basmamalı

Bülent ERANDAÇ
01 Ağustos 2018 15:54
A-
A+

Evanjelist ABD Başkan Yardımcısı Pence ve Başkan Trump’ın ajan-papaz Brunson için mantık dışı tehditler savurmaları karşısında, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan net ve açık tavrımızı ortaya koydu. “Biz göbeğimizden Amerika'ya bağlı değiliz... ABD, bu tavrı değiştirmezse, Türkiye gibi güçlü ve samimi bir ortağı kaybedeceğini de unutmamalı" dedi.

Bir gün sonra, da Rusya lideri Putin’in sağ kolu Dışişleri Bakanı Lavrov,’ Tehdit beklenmeyen sonuçlar yaratabilir ‘diyerek, uyarıda bulundu.

Bu sözler,  Uluslararası sistemin içine girdiği belirsizlik döneminde hem Başkan Erdoğan’ın, hem de Rusya’nın, yeni alternatifleri işaret etmesi açısından çok dikkate değerdir. Başkan Erdoğan’ın, Batı’yı terk etmeden başka alternatiflere de ‘sıcak bakışı ‘YENİ DÜNYA DÜZENİ’ için işaret fişeği özelliğindedir.

Evanjelist Pence ve Trump’ın Brunson konusunda, Türkiye’yi küstahça tehdit etmeleri Ezoterik örgütler gerçeğini de önümüze getirdi.

Dünyada meydana gelen ve getirilen olaylar var. Meydana getirilenler yani bir senaryo çerçevesinde gerçekleştirilen olayların başında, sözde Arzı Mevud-Vaat edilmiş topraklar rüyasıyla, BÜYÜK İSRAİL kuruluşu göze batmaktadır. Evanjelist-siyonistlerin, (ABD-İsrail)bu düşüncenin peşinde koşuşları büyük tehlikedir. 

ABD'yi kimler yönetiyor?

ABD'de din ve mezhep savaşı çok ciddi şekilde yaşanır. Pek bilinmez ve öne çıkarılmaz ama böyledir.

Ülke genelindeki Siyah ve beyaz Protestan seçmenlerin oranı yüzde 35 civarındadır. Bu dilimin yüzde 26-28'i Evangelist'tir. Katolikler'in oranı yüzde 44 civarındadır. Katolikler, New York'ta yüzde 60 civarındadır. Derin Amerika, silah lobisinin Katoliklerden oluşması nedeniyle hep Pentagon merkezinde etkin oldu. Yahudiler'in oranı yaklaşık yüzde 4'tür.  New Yorkluların yüzde 25'i Yahudi'dir.

TEOPOLİTİK ve Ezoterik örgütler ihmal edilecek bir olgu değildir. Dünyanın genel doğal akışı içinde meydana gelen olaylara müdahale ederek,  kendi dünyalarını inşa etmeyi hedefleyen kehanetler zinciri oluşturma ameliyesi devrededir.

BAŞKAN ERDOĞAN’IN 100 GÜNLÜK MARATONU

Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Tayyip Erdoğan, 100 günlük programını Cuma günü açıklayacak. Başkan Tayyip Erdoğan, 100 günlük programını açıklayarak, ilk üç ay içinde kendisinin hesap vermesi de gündemde olacak. 2019 – 2023 dönemine ait STRATEJİK PLAN da Kasım sonunda kamuoyuna açıklanacak.

25 Haziran gününden itibaren, Türkiye yeni bir sistemle, 21. yüzyıl yürüyüşüne ivme kazandırdı. Öncelikli yeni cumhurbaşkanlığı sistemine geçişin temel unsurlarının tamamlanmasına hız verildi. Oluşturulan yeni birimlerin, başkanlıkların teşekkülleri ve üst düzey atamaları birer birer tamamlanıyor.

Siyasette, yeni bir göreve seçilenler ve atananlar için ilk 100 günde ne yapacakları hayati önem taşıyor.

Tecrübeli ağabeylerimizin söylediği gibi,  ilk yüz gününü mutlaka inceleme ve durum değerlendirmesine ağırlık verilmelidir. Bu dönemde bazı açıklamalar yapmak zorunda olduğunu hissederek yöneticiler, acele kararlar alıp öne çıkma eğilimi gösterirlerse, hata yapma riski büyük oluyor.

Bilindiği gibi, seçilmiş veya atanmışlara öncelikle herkesin gözü üstündedir. Atılacak her adımın ve söylenecek her sözün, beklentiler yaratacağı, özellikle Siyasette ülkenin geleceğini etkileyeceği açıktır.

Yine, tecrübeli ağabeylerimize göre, yeni iş başına gelen bir yöneticiye stratejiyi değiştirmesi, geleceğe yönelik sözler vermesi ve özellikle geçmişi eleştirmesi doğrultusunda büyük baskı olmaktadır.

İşte bu noktada yapılacaklar var... Baskıya direnmek. Yakın kurmaylarla sessiz çalışma ortamında plan yapmak. Tecrübeli insanların görüşlerini dinlemek. Daha önce görev yapmış Bakanların yaptıklarını analiz etmek. Yeni planları bu gelişmeler ışığında hazırlamaktır.

Yeni Bakanların ve üst kurullara getirilen, getirilecek olan yöneticilerin çok büyük şansı var.16 Yıldır siyasette girdiği her seçimi kazanmış bir BAŞKAN TAYYİP ERDOĞAN emrinde çalışıyor olacaklar.

O sadece Türkiye’de değil, küresel gündeminde önde gelen, tecrübeli lideri. Yeni yöneticinin stratejisini ve planlarını yoğun bir analiz ve düşünce sürecinde sonrasında Erdoğan gibi ufku geniş, tecrübesi büyük bir liderden destek alacaklardır. Onun son söylediği bir söz var ki, ’Başarılı olmak zorundayız. Başarısızlığa tahammülüm yok’. Hiç unutulmaması gereken bir direktiftir.

Yeni bakanlar, Bakan yardımcıları, Başkanlar yetersiz kaldığı alanlarda mutlaka Başkan Tayyip Erdoğan’dan yardım alacaklardır. Ayrıca, eski Bakanlardan, görevi ile ilgili fazla konuşulmamış konular da çok kısa bir sürede bilgi edinmesi söz konusudur.

Başarıya odaklanmış Başkan Erdoğan’ın varlığı, Yeni sistemin kilit adamları için de çok uyarıcı ve yönlendirici olacaktır.

1OO GÜNÜN BAZI DETAYLARI

Başlamış projelerin 100 günlük seyri, sonra 500 günlük programla ulaşılacak noktalar ete kemiğe bürünecek.

MİLLET BAHÇESİ

Atatürk Havalimanı, 500 günlük programın başında yer alacak. Diğer bölgelerde yapılacak bahçeler sıralanacak.

OTOYOL AĞI

Otoyol ağı 2 katına çıkarılacak, 10 otoyol daha inşa edilecek.. Havacılık ve denizcilik sektöründe ülkemizi en önemli transit geçiş noktası haline getirecek projeler sıralanacak. İstanbul ve yeni 9 havalimanını kullanıma açma takvimi görülecek.

TÜNELLER

Ovit Tüneli bu yıl, Zigana gelecek yıl tamamlanacak. Mersin Antalya arasında, Ordu çevreyolunda, Şebinkarahisar Giresun'daki, Erzurum - Bayburt arasındaki Kop tünelindeki son gelişmeler görülecek.

TANAP

Tanap'ın Türkiye kanalı açıldı. 2 milyar metre küp ile gaz akışı başlayacak. Tuz gölünde ve kuzey Marmara’da 2 büyük doğalgaz depolama alanı inşaatı başlayacak.

HIZLI TREN

Birçok şehrimizi hızlı tren konforu ile tanıştıracak, öncelikli olanlar sıralanacak.

YASSI ADA

Yassı Ada'yı yaslı ada olmaktan çıkararak demokrasi ve özgürlükler adası inşaatının bitişine yönelik takvim.

ALTAY TANKI

Savaş uçağı, Altay tankı, Yerli otomobili hız kazanıyor. Yeni nesil otomobil teknolojilerine sahip olmaya imkân sağlamak amacıyla başlatılmış bulunan Türkiye’nin Otomobili Projesi hızla hayata geçirilecek 2019 yılında prototip aracı tamamlayacak ve 2021 yılında yerli elektrikli otomobilimizi piyasaya süreceğiz.

AKILLI KENT UYGULAMALARI

Büyükşehir belediyelerinde akıllı kent uygulamaları, gecekondu ve çarpık yapılaşma sorunu yaşanan yerleri kentsel dönüşüm ile yaşanabilir hale getirme çalışmaları takvime bağlanıyor.

YERLİ HABERLEŞME UYDUSU

İlk yerli haberleşme uydusu TÜRKSAT 6A’nın üretimi TUSAŞ TAI tesislerinde kurulan Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezinde (USET) devam ediyor.