Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Zaharova: Batı, Rusya'yı kandırdı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya'nın Soğuk Savaş'tan sonra kendini Batılı ülkelere tamamen açtığını, ancak Batı'nın Rusya'yı kandırdığını söyledi.
SDE Editör
19 Haziran 2018 14:21
A+
A-

Finlandiyalı Hufvudstadsbladet gazetesine konuşan Zaharova, Batı'nın Rusya'yı kandırdığını ifade etti.

'BATI BİZİ DİKENLİ TELLERLE ÇEVİREREK YANIT VERDİ'

Zaharova "Bizi alt ettikleri için olmadı bu, kendimiz yaptık. Kimse bizi işgal etmedi. (Son Sovyetler Birliği lideri) Mihail Gorbaçov, sadece silah yarışını bitirmek istedi. Soğuk Savaş'a son vermek istedi. Batı bizi dikenli tellerle çevirerek yanıt verdi" dedi.

Moskova'nın Batı ile kriz istemediğini belirten Zaharova, ticari ve kültürel ilişkileri geliştirmekle ilgilendiklerini de ekledi.

'VİZE KISITLAMALARINDAN KURTULMAK İSTİYORUZ'

Zaharova "Birbirimize, ülkelerimize serbestçe seyahat etmek, vize kısıtlamalarından kurtulmak istiyoruz. Ancak bizi sürekli geri çeviriyorlar!" ifadelerini kullandı.

'SİLAHLARIMIZLA 'SAKIN BİZE SALDIRMAYIN' MESAJI VERİYORUZ'

Zaharova, Moskova'nın başka ülkelere silahlarını tanıtmasının amacını da şöyle açıkladı:

"Herkese 'bize tekrar saldırmayı düşünmeyin bile' diyoruz. İkinci Dünya Savaşı'nda 20 milyon insan kaybettik, tekrarlanmaması için bunları herkese göstermek için her türlü hakkımız var. Son 20 yıldır ülkemizi her taraftan çevrelemeye çalışıyorlar."

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.