Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Sri Lanka Saldırılarında 290 Kişi Hayatını Kaybetti

Sri Lanka'da iç savaşın bitmesinden 10 yıl sonra yaşanan terör saldırısında kilise ve otellere yapılan bombalı saldırıda 290 kişinin yaşamını yitirdiği açıklanırken, ABD Dışişleri Bakanlığı yeni saldırıların gerçekleşebileceğini iddia etti.
SDE Editör
22 Nisan 2019 09:55
A+
A-

Sri Lankalı yetkililer, Pazar günü kilise ve lüks otellere yapılan ve 290 kişinin öldüğü, yaklaşık 500 kişinin yaralandığı bombalı saldırıdan sonra incelemelere devam ediyor.

Paskalya Yortusu’nda gerçekleşen bu korkunç saldırıyı henüz üstlenen çıkmazken yetkililer dün başlatılan sokağa çıkma yasağının bugün kaldırıldığını duyurdu.

Saldırıda 2 Türk vatandaşı da yaşamını yitirirken bugün ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan korkutan bir açıklama geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Sri Lanka’ya gidecek ABD vatandaşlarını uyardı. Yapılan uyarıda, “Teröristler çok kısa bir süre önce uyarabilir ya da hiç uyarmadan saldırabilir” ifadesini kullandı. Teröristlerin özellikle turistlerin gittiği bölgelere, AVM’lere, ulaşım merkezlerine, otellere, havalimanlarına ve ibadet alanlarına saldırı yapabileceği uyarısında bulunuldu.

Öte yandan Sri Lanka hava kuvvetleri Colombo’daki havalimanına yerleştirilmiş bir patlayıcının etkisiz hale getirildiğini aktardı. Fransız haber ajansı AFP’de yer alan haberde ise saldırının ardından 24 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Sri Lanka Polis Sözcüsü Ruwan Gunasekera, 24 kişinin sorgusunun devam ettiğini duyurdu.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.