Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

"Rusya NATO'ya saldırırsa o şehirleri kaybedebilir"

Estonya eski Devlet Başkanı Toomas Hendrik Ilves, Rusya’nın 27 yıldır Estonya’ya karşı istihbarat savaşı yürüttüğünü ve şimdi de Ukrayna’yı hedef aldığını söyledi.
Sde Editör
07 Haziran 2018 10:18

TİMETÜRK

UA Wire'ın haberine göre Ilves, Rusya'nın Estonya'nın itibarını sarsmak için verdiği mücadeleye karşı askeri olarak ülkeyi tehdit etmediğini çünkü ciddi kayıplar verebileceğini bildiğine inandığını da belirtti. Bu bağlamda eski başkan ülkesinin NATO üyeliğine de vurgu yaptı.

"RUS TEHDİDİ GERÇEKTEN TEHLİKELİ"

“Elbette Rusya Estonya'ya saldırabilir ancak kısa sürede Omsk ve Tomsk'u kaybedebilir, St. Petersburg'dan bahsetmiyorum bile. Onlar bunu unutmayacak” diye ekledi.

Batı'da birçok kişinin Rus propaganda öykülerinden etkilendiğini de ifade eden Ilves, “Ülkemi 27 yıldır itibarsızlaştırmak isteyen Rusya hiçbir yere varamadı. Ukrayna'da da şüphesiz varamayacak, ne demek istediğimi anlıyor musunuz, çünkü siz de ‘Naziler' ve ‘cunta' hikayeleriyle Rusya'yla aynı sorunla karşı karşıyasınız. Bu tehdit ise gerçekten tehlikeli” diye konuştu.

Ilves, her şeye rağmen Rusya'nın değişebileceğine ve böylece ondan kaynaklanan tehditlerin yok olacağına da inandığını söyledi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.