Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Pakistan - Hindistan Restleşmesi Sürüyor

Hindistan: Tehditleri ortadan kaldıracağız, Pakistan: Hint ordusu daha güçlü bir tepkiyle karşılaşacak
SDE Editör
09 Ağustos 2019 12:24
A+
A-

Hindistan'da hükümetin Keşmir'e özel statü kazandıran 370. maddeyi iptal etme kararıyla, Pakistan'la yaşanan gerilim had safhaya ulaştı.

Pakistan Başbakanı İmran Han kararın bölgedeki şiddeti daha çok artıracağını ve karardan dönülmesi gerektiğini belirtirken Hindistan Başbakanı Modi, kararın çok yerinde ve tarihi bir karar olduğunu savunarak hükümeti tebrik etti.

Restleşmeyi sosyal medyaya taşıyan ordu yetkilileri çok sert açıklamalarda bulunuyor. Hindistan ordusuna bağlı Çınar Birliği sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Son zamanlarda Pakistan'ın Keşmir'deki girişimler noktasında açıkça tehdit olduğunu görüyoruz. Kimsenin gelip vadideki barışı engellemesine izin vermeyeceğiz. Tehditleri ortadan kaldıracağız.'' dedi.

Pakistan Silahlı Kuvvetler Sözcüsü Asif Gafur, Hint ordusunun paylaşımını alıntılayarak çok sert açıklamlarda bulundu. Gafur paylaşımında, ''Hint ordusu herhangi bir girişimde bulunması halinde, 27 Şubat 20019'dan çok daha güçlü bir tepkiyle karşılaşacak. Binlerce Hintli asker, cesur Keşmir'in yıllarca süren mücadelesini bastırmakta başarısız oldu. Bu dalgada da başarılı olmayacak.'' dedi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.