Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Japonya Başbakanı Kuzey Kore lideri ile görüşmek istiyor

Tokyo Jiji Press’in bildirdiği habere göre Trump’ın Kuzey Kore ile yaptığı tarihi görüşmenin ardından Japonya da Kuzey Kore ile bir zirve gerçekleştirmek istiyor.
Sde Editör
13 Haziran 2018 16:18
A+
A-

TİMETÜRK

Resmi yetkililere dayandırılan haberde Japonya'nın da Kuzey Kore ile bir zirve yapmak için çabalarını arttıracağı dile getirildi. Tokyo'da habercilere konuşan Başbakan Shinzo Abe, Singapur'daki Trump-Kim zirvesinden çıkacak sonuçlara destek verdiğini dile getirdi.

“Başkan Kim'in tamamıyla nükleersizleşmeyi elde etme eğilimi yazıyla da onaylandı” diyen Abe, “Bu Kuzey Kore'yi çevreleyen birçok meseleye kapsayıcı bir çözüm nitleiğinde adımdır ve biz bunu destekliyoruz” diye ekledi.

ADAM KAÇIRMA KONUSU

Abe aynı zamanda Trump'ın Kuzey Kore'nin Japon milliyetinden kişileri kaçırması konusunu gündeme getirmesini de övgüyle karşıladı. “Japonya'nın Kuzey Kore ile muallakta kalan konuları karşılıklı olarak çözmek için doğrudan yüzleşmesi zorunluluğunu tespit etmiş bulunuyorum; özellikle adam kaçırma komusu” dedi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.