Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Erdoğan’dan Kırgızistan’a FETÖ uyarısı

Resmi ziyaret kapsamında Kırgızistan'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "FETÖ mevcut olduğu tüm ülkeler için büyük bir tehdit oluşturuyor." diyerek Kırgızistan'ı uyardı.
Sde Editör
01 Eylül 2018 19:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Resmi ziyaret gerçekleştirmek amacıyla dost ve kardeş ülke Kırgızistan'da bulunmaktan memnuniyet duyuyorum.

"Siyasi, askeri, ticari ve kültürel alanlardaki konuları ele aldık"

Geleceğe yönelik ne gibi adımlar atabiliriz bu alanları değerlendirme fırsatı bulduk. Siyasi, askeri, ticari ve kültürel alanlardaki konuları etraflıca ele almakta kalmadık, heyetler arası toplantıda da bunları değerlendirdik.

Dünya Göçebe Oyunları'na 2020'de Türkiye'de

Dünya Göçebe Oyunları'na 2020 yılında ev sahipliği yapmayı planlıyoruz ve bugün de bunu teyit ettik.

"Türk Konseyi'nde önemli kararlar alacağız"

Pazartesi günü Türk Konseyi Zirvesi'ne katılarak önemli kararlar alacağız. Diğer ülkeler ile ticareti geliştirme yollarını arayacağız. Ekonomik ilişkilerle desteklenmeyen her iş birliği zayıflamaya mahkumdur.

"Kırgızistan'da FETÖ varlığı ana gündem maddemizdi"

Kırgızistan'da FETÖ varlığı ile mücadele edilmesi başlıca gündem maddemizi oluşturdu. 15 Temmuz tarihinde bir darbe girişiminde bulunan FETÖ, mevcut olduğu tüm ülkeler için büyük bir tehdit teşkil ediyor. FETÖ ile mücadele konusunda atılabilecek müşterek adımları da değerlendirdik. Biz çektiğimizi kardeşlerimizin de çekmesini istemeyiz. Bunlar askeriyeye, polis teşkilatına, devletin tüm mekanizmaları içine sızarlar aynı darbeyi burada da yaparlar.

"Maarif Vakfı'nı önemsiyoruz"

Maarif Vakfı'nı çok önemsiyoruz. Müşterek yapılacak çalışmalar ile buradaki sıkıntının süratle giderilerek ve bu dayanışmanın faydalı olacağına inanıyorum.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.