Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

"DAEŞ'e Çifte Standart Uyguluyorlar"

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "ABD ve müttefikleri, BM'nin terör listesindeki DEAŞ ile ilgili çifte standart uyguluyor. Batılı ortaklarımız, terörist grubu kullanarak, Afganistan ile ilgili jeopolitik hedeflerine ulaşmaya çalışıyor." dedi.
SDE Editör
28 Ağustos 2019 15:46
A+
A-

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Afganistan sorununa ilişkin, "ABD ve müttefikleri, Birleşmiş Milletler'in  (BM) terör listesindeki DEAŞ ile ilgili çifte standart uyguluyor. Batılı ortaklarımız terörist grubu kullanarak, Afganistan ile ilgili jeopolitik hedeflerine ulaşmaya çalışıyor." dedi.

Lavrov, başkent Moskova'da, Hindistan Dışişleri Bakanı Subrahmanyam Jaishankar ile ortak basın toplantısı düzenledi. 

Afganistan sorunu konusunda çifte standartların uygulanmaması gerektiğini belirten Lavrov, "ABD ve müttefikleri, BM'nin terör listesindeki DEAŞ ile ilgili çifte standart uyguluyor. Batılı ortaklarımız, terörist grubu kullanarak, Afganistan ile ilgili jeopolitik hedeflerine ulaşmaya çalışıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Lavrov, Rusya'nın, Afganistan ordusuna, güvenliğini tesisi için yardım etmeye devam edeceğini vurguladı.

Hindistan Dışişleri Bakanı Jaishankar da Afganistan'ın bağımsız ve istikrarlı olması gerektiğine dikkati çekerek, "Afganistan'ın geleceğini Afganistan halkı belirleyebilir." ifadesini kullandı. 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.