Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Moody's yeniden Türk bankalarının kredi notunu düşürdü

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's 17 Türk bankasının notunu düşürdü ve bu bankaların notlarının izleme altında kalacağını açıkladı. Moody's ayrıca iki finans kuruluşunun da izlemeye alındığını duyurdu.
Sde Editör
08 Haziran 2018 11:47
A+
A-

Yapılan açıklamada alınan kararın Moody's'in Türkiye'nin çalışma ortamının bozulmasının kurumların fonlama profillerini olumsuz etkilediği görüşünü yansıttığı belirtildi.

Moody's not izlemelerin çalışma ortamının daha da bozulma ihtimali ve bunun bankaların bağımsız kredi gücü üzerindeki etkisine odaklanılacağını açıkladı. Kredi ajansı hükümetin bankaları destekleme gücündeki zayıflamanın da izleme de gözönüne alınacağını bildirdi.

Moody's'in notunu düşürdüğü Türk bankaları
Farklı başlıklarda notları düşürülen bankaların isimleri şunlar: ING Bank, QNB Finansbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Akbank, Alternatifbank, Denizbank, Türk Eximbank, HSBC, Odea Bank, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Vakıf Bank, Yapı ve Kredi Bankası.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.