Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

ABD Medyası: “Umman, Türk KORAL Elektronik Harp Sistemini Satın Almak İçin Görüşüyor”

Türk Aselsan firması tarafından üretilen KORAL Sistemi, Operasyon Kontrol Birimi (OCU) bünyesinde iki operatör ve bir Süpervizör tarafından çalıştırılır ve NATO standartlarına uygundur.
SDE Editör
02 Eylül 2021 10:56
A+
A-

24 Ağustos’da Türkiye’de düzenlenen savunma forumundan edinilen bilgilere göre Umman Savunma Bakanlığı, Türk firması Aselsan ile KORAL Elektronik harp sistemleri alımı için görüşüyor.

KORAL Mobil Elektronik Destek ve Taarruz Sistemi, her biri 8×8 askeri araç üzerine entegre edilmiş bir adet Radar Elektronik Destek Sistemi ve dört adet Radar Elektronik Taarruz Sisteminden oluşmaktadır.

KORAL Sistemi; hava, kara ve deniz platformlarında mevcut radar sistemlerine köreltme ve aldatma uygulamak için Türk ASELSAN tarafından geliştirilmiştir.

KORAL, köreltme ve aldatma yeteneği sayesinde bir hava savunma sisteminin veya savaş uçağının radar menzilini kısıtlayabilir veyahut radar sistemi üzerinde sahte hedefler yaratabilir. Örneğin Hmeymim üssünde bulunan ve 600km menzili olan S400 Hava Savunma Sisteminin radarının menzilini köreltme yeteneği sayesinde daha az bir değere indirgeyebilir veya bir uçaktan atılan GPS güdümlü mühimmatların hedeften şaşmasını sağlayabilir.

 

 

Amerikan Army Recognition’da yayımlanan bilgiler M5 tarafından çevrilmiştir.

M5 DERGİ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.