Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
"Dünyanın 6K Problemi Vardır"
MHP Grup Başkanı Vekili Erkan Akçay Keşmir Kongresinde konuştu
22 Kasım 2019 16:42

MHP Grup Başkanı Vekili Erkan Akçay  "Keşmir Krizi: Barışa Yönelik Tehditler ve Uluslararası Toplumun Rolü" başlıklı kongrede yaptığı konuşmada, Keşmir'in küresel bir güç mücadelesine kurban edilmek istendiğini, bu meselenin ABD ile Çin arasındaki küresel bir mücadele sahnesine dönüştürüldüğünü kaydetti.

Bu krizin merkezinde Hindistan'ın insan haklarına ve her türlü değere aykırı tutumlarını gördüklerini bildiren Akçay, "Bir taraftan İsrail'in Hindistan'la silah satış anlaşmaları, diğer taraftan ABD'nin Çin'e karşı bir hamle olarak Hindistan'ı desteklemesi bölge sorunlarının çok aktörlü ve çok boyutlu olmasına sebep olmaktadır. Keşmir, ABD ile Çin arasındaki hegemonik mücadelenin bir cephesi haline getirilmek istenmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

Akçay konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bir tespitine de yer verdi. "Dünyanın 6K Problemi vardır der Genel Başkanımız Devlet Bahçeli. Eğer Dünya bu 6K sorununu çözerse huzura kavuşacaktır. Nedir bunlar: Kudüs, Kıbrıs, Keşmir, Kerkük, Kırım, Kaşgar..." diye konuştu.