Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
"Açık, Kapsamlı ve İyi Niyetli Diyaloğun Kurulması Gerekiyor"
AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan Keşmir sorunu değerlendirmesi.
22 Kasım 2019 16:17

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Cammu-Keşmir'in dünyanın en güzel yeri olmasının yanı sıra bölgenin çatışma ve ölümlerle gündeme gelmesinin gönüllerde kanayan bir yara olduğunu ifade etti.

Pakistan ve Hindistan arasında açık, kapsamlı ve iyi niyetli diyaloğun kurulması, müzakerelerin sabırla yürütülmesi ve her şeyden önce Keşmir halkının arzu ve beklentilerine kulak verilerek hareket edilmesi gerektiğine işaret eden Akbaşoğlu, "Keşmir konusunda geçmişte alınan muhtelif Birleşmiş Milletler kararları ortadayken, Hindistan'ın bu ihtilaflı konuyu bir iç meseleden ibaret görme yönündeki değerlendirmelerine iştirak etmemiz mümkün değildir." ifadelerini kullandı.

"Keşmir'de kalıcı barışın sağlanması Güney Asya'da da huzuru sağlayacaktır" diyen Akbaşoğlu Türkiye'nin her türlü olumlu katkıyı yapmaya hazır olduğunu ifadde etti. 

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: 

"İnanıyorum ki küresel bütün sorunlar kuvveti üstün tutan zalimane anlayışların değil, hak ve hukuku üstün tutan adilane yaklaşımların egemen olduğu bir dünya düzeni ile çözüme kavuşturulacaktır."