Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Erdoğan: "Kaşıkçı’nın ölümüyle ilgili detayları salı günü açıklayacağım"

Erdoğan Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili açıklamalarını salı günü grup toplantısında yapacağını açıkladı.
Sde Editör
22 Ekim 2018 13:30
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle alakalı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan,””Konuyla ilgili açıklamalarımı inşallah salı günü grup toplantısında yapacağım. 15 kişi buraya niye geldi, 18 kişi niye tutuklandı? Bunlar tüm detaylarıyla açıklanmalıdır. Bunları salı günü çok daha farklı bir şekilde grup konuşmamda anlatacağım. Orada bunların detayına gireceğim.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kaşıkçı olayıyla ilgili olarak daha önceden Suudi başkonsolosluğu binasında boyama yapılmış olabileceğini ve delillerin de bu şekilde yok edilmiş olabileceğini söylemişti. Erdoğan konuyla ilgili Suudi Arabistan Kralı Salman ile da bir telefon görüşmesi gerçekleştimişti.

Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim 2018 tarihinde nişanlısı Hatice Cengiz ile İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna gitmiş, binaya 13:14 sularında tek başına giriş yapan muhalif gazeteciden bir daha haber alınamamıştı.

3 Ekim tarihinde Suudi yetkililer, Kaşıkçı’nın konsolosluk binasından çıktığını belirtmiş ancak kamera kayıtlarının kaybolduğu açıklamıştı. Aradan 18 gün geçtikten sonra Suudi hükümeti Kaşıkçı’nın konsoloslukta çıkan bir tartışma sonucu aldığı yumruk darbeleri sonucu hayatını kaybettiğini duyurdu. Kaşıkçı’nın cesediyse henüz ortaya çıkmadı.

Kaşıkçı’nın nasıl öldüğüne dair bugüne kadar birçok köşe yazarı, siyasi ve Orta Doğu uzmanı farklı görüşler bildirdi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.