Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Bahçeli: "50 bin dava yeniden görülsün"

MHP lideri Bahçeli, yargıdan 5 bin FETÖ'cü hakim ve savcının ayıklandığını belirterek "Bunlar kime bir ceza vermişse onların hepsinin mahkemesinin gözden geçirilmesi lazım. 5 bin insan 50 bin davaya bakmışsa, aileleriyle birlikte al sana 250 bin mağdur" dedi.
SDE Editör
25 Mayıs 2018 10:15

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iftarda gazetecilerle bir araya gelerek gündeme ilişkin soruları cevapladı. Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: (Dövizdeki yükseliş) “2000 yılında birtakım olaylar yavaş yavaş gelişti. 21 Nisan’da bu ülke neden bir ekonomik krize girdi? Faizler nasıl birden yükseldi? 2001 yılında durup dururken Ecevit gibi çok değerli bir siyasi şahsiyeti Türkiye‘de ne hale getirdiler?”

HEP BERABER BATARIZ!

“Bir şekliyle mevcut iktidarın Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a husumeti geliştirme noktasında bir çaba var. Bu çabanın değişik unsurları falan da olabilir ama netice itibariyle gele gele ekonomik duruma geldiler. Ama batarsak hep beraber batarız. Senaryo aynı, hedefler farklı. Birisinde Ecevit idi, şimdi Recep Tayyip Erdoğan.”

ERDEM ARAŞTIRILSIN

(Eren Erdem’in itirafları) "Biz aynı partinin mensupları arasındaki beklenmedik bir tartışmaya ancak şahit oluyoruz. CHP’li siyasiler ve parti yöneticileri bunu çok yönlü ele almak ve gereğini yapmak durumundalar. Dediğiniz milletvekili arkadaşımız listeler belli olduğu an Almanya’ya gitmek için hazırlanması… Yani bir karışıklık var."

KİM SAHİP ÇIKACAK?

(Yargıda FETÖ temizliği) "5 bin hakim ve savcı FETÖ üyesi olduğu için ayıklanmış. 5 bini görevden aldın da kime bu adamlar ceza vermişse, onların hepsinin mahkemesinin yeniden görülmesi lazım. Yazık, günah bu insanlara. Bunların hepsinin hesabının sorulması lazım. FETÖ'den 5 bin tane ayıkladığınız insandan hesabı soruyorsunuz, peki bunların hakim ve savcı iken FETÖ'nün amaçları doğrultusunda yapmış olduğu hizmetlerde mağdur olan insanlara kim sahip çıkacak?"

250 BİN MAĞDUR VAR

“Benim kanaatim bu insanların hepsinin mahkemesinin yeniden görülmesidir. Zekeriya Öz'ü, bir başkası, bunlar kime bir ceza vermişse onların hepsinin mahkemesinin gözden geçirilmesi lazım. 5 bin insan 50 bin davaya bakmışsa, elli bin insana ceza vermişse, aileleriyle birlikte al sana 250 bin mağdur."

İNCE HEVESLENMESİN

(Cumhurbaşkanı adaylarından Muharrem İnce değerlendirmesi) “Yanlış anlamayın ama Cem Yılmaz ile yarışılmaz. Sanatının erbabı Cem Yılmaz'dır. Böyle para gönder, velespite bin. Velespit ile bir tur atmasın. Şaka yapıyorum çok değerli bir siyasetçidir ama velespite heveslenmesin."

 

(Yeni Şafak)

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.