Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
Rusya’nın En Büyük Düşünce Kuruluşu IMEMO’ya SDE’den İade-i Ziyaret
18 Kasım 2021 12:54
A-
A+

Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı Doç. Dr. Güray Alpar, Moskova’da Rusya’nın en büyük düşünce kuruluşu olan IMEMO Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Feodor Voitolovski’yi ziyaret etti. Görüşmede Türkiye- Rusya ilişkileri ile enstitüler arasında yapılabilecek ortak çalışmalar konusu değerlendirildi. Görüşmeye Türkiye Kıdemli Araştırmacısı Dr. Irina Svistunuva ve SDE Araştırmacısı Yıldıran Acar da katıldı.

Rusya IMEMO Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Fedor Voytolovskiy de geçtiğimiz Mart ayında Stratejik Düşünce Enstitüsü'nü ziyaret etmişti.

IMEMO Enstitüsü Hakkında

IMEMO Enstitüsü, gerçek uluslararası süreçleri, piyasa ekonomisinin işleyiş mekanizmalarını ve yabancı ülkelerin siyasi sistemlerinin özelliklerini kapsamlı bir şekilde araştıran ve dünya ekonomisi ve uluslararası ilişkilerin analizinde deneyim biriktirmiş bir kurumdur. Bilim ve inovasyon, İktisat araştırmaları, karşılaştırmalı sosyo-ekonomik ve politik araştırmalar, ulusal güvenlik ve bölgesel çalışmalar konusunda faaliyet göstermektedir.

 

 

IMEMO Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Feodor Voitolovski’nin SDE’ye yaptığı ziyarete ilişkin habere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://www.sde.org.tr/genel/rus-heyeti-sdeyi-ziyaret-etti-kurumsali-21456