Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
Rus Heyeti SDE'yi Ziyaret Etti
Rusya IMEMO Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Fedor Voytolovskiy ve Rusya Bilim ve Kültür Merkezi Başkanı Doç. Dr. Aleksandr Sotniçenko Stratejik Düşünce Enstitüsü'nü ziyaret etti. 
17 Mart 2021 09:45
A-
A+

Ziyarette IMEMO Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Fedor Voytolovskiy, Rusya Bilim ve Kültür Merkezi Başkanı Doç. Dr. Aleksandr Sotniçenko, SDE Başkanı Doç. Dr. Güray Alpar, SDE Başkan Yardımcısı Alper Tan, SDE Savunma ve Güvenlik Koordinatörü (E) Kd. Albay Mithat Işık ve SDE Dış Politika Uzmanı Dr. Gökberk Durmaz yer aldı. Görüşmede ortak çalışmalar hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. 

IMEMO Enstitüsü

IMEMO Enstitüsü, gerçek uluslararası süreçleri, piyasa ekonomisinin işleyiş mekanizmalarını ve yabancı ülkelerin siyasi sistemlerinin özelliklerini kapsamlı bir şekilde araştıran ve dünya ekonomisi ve uluslararası ilişkilerin analizinde deneyim biriktirmiş bir kurumdur. Bilim ve inovasyon, İktisat araştırmaları, karşılaştırmalı sosyo-ekonomik ve politik araştırmalar, ulusal güvenlik ve bölgesel çalışmalar konusunda faaliyet göstermektedir.