Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Theresa May'den uyarı: Görevden alınırsam Brexit süreci uzar

İngiltere Başbakanı Theresa May, görevden alınmasının Avrupa Birliği’den (AB) çıkış sürecini uzatacağı uyarısında bulundu.
Sde Editör
19 Kasım 2018 10:06

EURONEWS

May, müzakerelerin kritik bir haftasında liderlik tartışmalarıyla dikkatlerinin dağıtılmasına müsaade etmeyeceğini söyledi.

İngiliz medyasına konuşan May, Brexit sürecinde önemli bir dönemece geldiklerini vurguladı. “Önümüzdeki 7 gün çok kritik,” diyen May, gelecek haftanın “ülkenin geleceği açısından önemli” olduğunu kaydetti.

Böylesine önemli bir işten dikkatini başka yöne çevirmeyeceğini ifade eden May, liderlik tartışmalarıyla ilgili şunları söyledi:

“Şu aşamada bir lider değişimi müzakereleri hiçbir şekilde kolaylaştırmayacak. Lider değişiminin müzakereleri uzatma riski bulunuyor, Brexit’i geciktirme veya engelleme riski bulunuyor.”

May müzakereler kapsamında bu hafta Brüksel’e giderek Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile görüşeceği bilgisini verdi.

Theresa May, bu hafta başlarında sundukları Brexit anlaşma taslağının bir alternatifi olmadığını da kaydetti.

Başbakan May’in hükümetinde Brexit müzakerelerinin taslak planını gerekçe göstererek 4 bakan istifa etmişti.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.