Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Mesut Özil ırkçılık yüzünden Alman milli takımını bıraktı

Dünya Kupası boyunca tepkilere maruz kalan Mesut Özil ırkçılık nedeniyle Almanya Milli Takımı'nı bıraktığını açıkladı.
Sde Editör
23 Temmuz 2018 09:29
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğraf çektirdiği için Dünya Kupası boyunca tepkilere maruz kalan Mesut Özil ırkçılık nedeniyle Almanya Milli Takımı'nı bıraktığını açıkladı.

Özil, "Almanya Futbol Federasyonu benim Türk kökenime saygısızlık yaptı" dedi.

"Ne olursa olsun, yine aynı fotoğrafı çektirirdim"

Gün içerisinde sosyal medya hesabından İngilizce olarak açıklama yapan Mesut Özil, "Ne olursa olsun, yine aynı fotoğrafı çektirirdim" demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf çektirdiği için Almanya'da tepki gören Mesut Özil sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Premier Lig ekiplerinden Arsenal'da forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu yaptığı açıklamada "Bazı insanlar beni yalancılıkla, düzenbazlıkla suçladı ama o fotoğrafın politik bir amacı yoktu. Son seçimde ya da ondan önceki seçimde, ne olursa olsun yine de aynı fotoğrafı çektirirdim" ifadelerini kullandı.

Mesut Özil, "Bu kararı almak gerçekten çok zordu çünkü takım arkadaşlarım ve Almanya’nın iyi insanları için sahada her zaman her şeyimi verdim. Federasyon yetkilileri ise benim Türk kökenime saygısızlık yaptı. Artık yeter" ifadelerine yer verdi.

Yıldız futbolcu aynı açıklamada "Yaşanan olaylar sonrasında uzun süre düşündüm ve ırkçılık ile saygısızlığı hissettiğim için artık Almanya Milli Takım formasını giymeyeceğim. Bu formayı büyük bir heyecanla giyiyordum ancak artık bu durum, böyle değil. Bu kararı almam inanılmaz zor oldu, zira takım arkadaşlarım, teknik ekip ve Almanya’nın iyi insanları için her şeyimi verdim" sözlerini de kullandı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.