Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Erdoğan'dan Utrecht Saldırısı Açıklaması: İstihbaratımız Araştırıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda'nın Utrecht kentindeki tramvay saldırısının Türk istihbarat teşkilatı tarafından incelendiğini söyledi.
SDE Editör
19 Mart 2019 09:33
A+
A-

EURONEWS

Saldırının nedeninin araştırıldığını belirten Erdoğan,''Saldırının terör saldırısı mı yoksa şahsi mesele mi olduğu araştırılıyor. İstihbarat teşkilatımız olayın peşinde. İstihbarat Başkanımız bilgileri alalım size döneriz dedi. Bekliyoruz'' dedi.

"Yeni Zelanda saldırısı sonrası Avrupa niçin sessiz?"

Gündeme ilişkin soruları Ülke TV-Kanal 7-TVNnet ortak yayınında cevaplayan Erdoğan, Yeni Zelanda saldırısıyla ilgili olarak da "Bu olayda Avrupa'nın sesi çıktı mı? Hayır. Batı medyası işi tamamen sinsice götürüyor. 50 Müslüman orada şehit ediliyor, bunların cezası azami 15 yıl olacak. Böyle bir şey olabilir mi? Bu kabul edilebilir mi? Bu dangalağın böyle bir manifesto yazması mümkün değil. Arkasında ciddi bir kurul var. Batının niye sesi çıkmıyor? Bunu bulmuşlar, hazırlayıp eline vermişler. Burada benim ülkemin adı geçiyor, benim adım geçiyor, Ayasofya'nın adı geçiyor. Sıkıysa gel al" şeklinde konuştu.

Ayasofya tartışması: "Camilerimizin başına ne gelir?"

Son dönemde Ayasofya'nın ibadete açılması talebi ve bu konudaki tartışmalara da değinen Erdoğan, bu adımın dünyadaki camilere zarar verebileceğine dikkat çekti: "Orada mesela bir sergi yapıldı, orada Kur'an tilaveti de yaptık. Belli bir bölümünde şu anda namaz da kılınıyor. Bunları da aşmak bizim için sorun değil aşarız ama getirisi, götürüsü nedir? Bunu da burada açıklamam doğru olmaz. Bunun bir götürüsü var. O, bizim için faturası çok daha ağırdır. Unutmayalım dünyanın çok çeşit ülkelerinde bizim binlerce camimiz var. Acaba bunu söyleyenler, bu camilerin başına ne gelir, bunu düşünüyor mu?"

"Türkiye'yi Avrupa Birliği'nin dışına çıkarıverseler"

Avrupa Parlamentosu'nda geçtiğimiz günlerde Hollandalı rapörtör Kati Piri'nin, Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye ile üyelik müzakerelerinin askıya alınmasını öneren raporunun kabul edilmesiyle ilgili konuşan Erdoğan Brüksel'e mesaj gönderdi: "Bunlar, Avrupa Birliği'nin bizimle müzakereleri durdurması nasihatinde bulunuyorlar ya ah keşke öyle bir şey yapsalar, bizimle müzakereleri durdursalar veyahutta Türkiye'yi Avrupa Birliği'nin dışına çıkarıverseler. Yapmazlar, yapamazlar çünkü Türkiye'ye bunların da ihtiyacı var."

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.