Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Erdoğan'a 'diktatör' diyen dergiye Macron'dan destek

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 'Diktatör' başlığı ile son sayısının kapağına taşıyan Fransız Le Point isimli derginin tehdit aldığını açıklamasının ardından bir mesaj paylaştı. Tacizin kabul edilemeyeceğini belirten Macron, "Basın özgürlüğü paha biçilemez" dedi.
SDE Editör
29 Mayıs 2018 10:27

BBC Türkçe'nin aktardığına göre Erdoğan'ı 'Diktatör' başlığı ile son sayısının kapağına taşıyan Fransız Le Point dergisi, ülkedeki Erdoğan yanlıları tarafından taciz edildiklerini ve korkutulmaya çalışıldıklarını duyurdu. Konu ile ilgili Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron bir açıklama yaptı ve tacizin kabul edilemeyeceğini belirtti.

Macron, sosyal medya hesabı Twitter'dan "Basın özgürlüğüne paha biçilemez. Onsuzluk, diktatörlüktür" diye yazdı.

'AK PARTİ TARAFTARLARI BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNE SALDIRIYOR'

Derginin yayımlanması sonrası Fransa'nın güneyindeki Avignon kentindeki bazı Türk vatandaşları, dergi reklamlarını çeşitli şekillerde kapatmaya çalıştı. Pazar günü ise Valence şehrinde bir başka noktadaki reklam kapatılmak istendi. Le Point dergisinden gelişen olaylar üzerine yapılan açıklamada, "Bir haftadır sosyal medya üzerinden süren taciz, hakaret, korkutma ve anti-semit iftiralar sonrası AK Parti taraftarları, ifade özgürlüğünün sembollerine ve basın çeşitliliğine saldırmaya başladı" denildi.

 

(Sputnik)

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.