Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

"Ekvador Hükümeti Wikileaks'in kurucusu Assenge'i İngiltere'ye teslim edecek"

Wikileaks’in kurucusu Julian Assange'ı İngiliz makamlarına teslim etmeyi planladığı iddia edilen Ekvador hükümetinin Londra ile anlaştığı ortaya atıldı.
Sde Editör
23 Temmuz 2018 09:54
A+
A-

EURONEWS

İddialara göre, engellilerle ilgili bir konferans için İngiltere'de bulunan Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno'nun ziyaretinin arkasında Assange ile ilgili planları yatıyor.

The Intercept'ten Glenn Greenwald'ın haberine göre Moreno, Assange'ın teslim edilmesiyle ilgili çalışmaları noktalamak için İngiliz yetkililerle bir araya geldi. Haberde, Assange'ın bir kaç güne kadar büyükelçilikten çıkarılmasının beklendiği öne sürüldü.

Avustralyalı bilgisayar programcısı, İspanya'nın Katalonya krizi gündemdeyken bağımsızlık yanlılarını destekleyince, sığındığı ülkeyi öfkelendirmişti.

Ekvador hükümeti tepki olarak, sosyal medyadan gönderdiği mesajlarla ülkenin uluslararası ilişkilerini tehlikeye attığı gerekçesiyle Assange'ın internete erişimini engellemişti.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.