Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Alman basını: "Macron'a kanmamak gerek"

Alman Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron buluşması Alman basınında geniş yankı buldu, Neue Osnabrücker Zeitung gazetesi, kameralar karşısındaki dostluk ve samimiyet gösterilerine kanmamak gerektiğini vurguladı.
Sde Editör
20 Haziran 2018 11:39
A+
A-

DW

Neue Osnabrücker Zeitung gazetesi, dün gerçekleşen Macron ve Merkel görüşmesine ilişkin, "İltica ve para birliğini ilgilendiren konularda Merkel ile Macron arasında derin görüş ayrılığı olduğu unutulmamalı. Bu iki temel sorun AB'yi dağıtacak potansiyele sahip. Almanya Başbakanı zayıf pozisyonda. İltica politikasında Hristiyan Sosyal Birlik başbakana yükleniyor. İlticaya ‘Avrupai çözüm' bulunmasından yana çıkan Merkel Fransa Cumhurbaşkanından sadece sözlü destek alabilir. Macron Fransa'da kaçak göçle çok daha güçlü mücadele veriyor. Macron'un Avrupa'da daha fazla egemenlik ve beraberlik için yaptığı çağrı aslında, göç konusunda yalnız kalan Merkel'i taşlama anlamına geliyor" değerlendirmesini yaptı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.