Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Trump'tan Tehdit: "Türkiye Kürtleri Vurursa Ekonomileri Mahvolur"

ABD Başkanı Trump, Twitter üzerinden paylaştığı mesajda, Suriye'de kalan son IŞİD bölgelerini vurmaya devam ederek çekilmeye başladıklarını belirtti ve "Türkiye Kürtleri vurursa ekonomileri mahvolur." ifadelerini kullandı.
SDE Editör
14 Ocak 2019 09:13
A+
A-

EURONEWS

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya platformu Twitter hesabı üzerinden Türkiye'yi sert şekilde hedef aldı.

Suriye'de son kalan IŞİD bölgelerini vurmaya devam ederek çekilmeye başlayacaklarını ifade eden Trump, "Türkiye Kürtleri vurursa ekonomileri mahvolur. 20 millik güvenli bölge oluşturulsun..." ifadesini kullandı.

20 mil genişliğinde bir güvenli bölgeden bahseden Trump, bununla ilgili bir detaya girmezken mesajın ikinci bölümünde "Aynı şekilde, Kürtlerin de Türkiye'yi provoke etmelerini istemiyorum" ifadesini kullandı.

Suriye'de ABD'nin uzun dönemli IŞİD'i yok etme uğraşısının doğal düşmanları olduğu için en çok Rusya, İran ve Suriye'nin çıkarına olduğunu ileri süren Trump, kendi ülkesinin de sonuçtan yarar sağladığını ancak artık askerlerinin eve dönme zamanının geldiğini kaydetti ve "Sonu olmayan savaşları durdurmalı!" diyerek kısa açıklamasını tamamladı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.