Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Trump'ın eski danışmanı Bannon: Erdoğan halifelik kurmak istiyor

ABD Başkanı Donald Trump’a 'seçimi kazandıran adam' olarak tanımlanan eski Beyaz Saray Baş Stratejisti Steve Bannon Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan açıklamalar yaptı
Sde Editör
01 Ağustos 2018 21:18

EURONEWS

Görevinden kovulmasının ardından Trump'a karşı çıkışlarıyla da bilinen Bannon, "Erdoğan Osmanlı İmparatorluğu ruhuna uygun olarak bir halifelik kurmak istiyor" ifadesini kullandı.

İsrail'in Haaretz gazetesine konuşan Bannon, Türkiye'yi 'şeytan üçgeni' ülkeleri arasında gösterdi. Mülakatı sırasında bir deftere üçgen çizen Bannon, bunun köşelerine İran, Çin ve Türkiye yazdı; "Türkiye bunlar arasında en kötüsü çıkacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalbininin derinliklerinde tarihi bir figür olduğuna inanıyor" dedi.

Bannon: Dünyanın en tehlikeli adamı Erdoğan

Çalıştığı yayın kuruluşlarında ırkçı ve radikal fikirleriyle eleştirilen Bannon, işine son verilmesinden sonra katıldığı bir televizyon programında Erdoğan için 'Dünyanın en tehlikeli adamı ifadesini kullandı. Trump'ın güçlü kişilikleri sevdiğini söyleyen Bannon, ''Sanırım güçlü kişilikleri beğeniyor. Çin Devlet Başkanı Şi'yi beğeniyor… Erdoğan'ı beğeniyor, ki Erdoğan bana göre dünyanın en tehlikeli adamı. Putin'i de beğeniyor. Çünkü güçlü liderleri beğeniyor. Önceliği kendi ülkelerine veren, bu yolda devam eden, milliyetçi, başkalarının ne dediğini umursamayan liderleri" demişti.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.