Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Senatör Romney: Trump Ülkeyi İdare Edecek Karakterden Yoksun

Yeni seçilen senatör ve eski Cumhuriyetçi cumhurbaşkanı adayı Mitt Romney, Donald Trump'ın ülkeyi idare edecek karakterden yoksun olduğunu söyledi
SDE Editör
03 Ocak 2019 14:09
A+
A-

TİMETÜRK

Washington Post'ta bir platformda Romney, Trump'ın son iki yıldaki davranışları ve özellikle bu ayki kararlarının, cumhurbaşkanının makamının gerektirdiği sorumlulukla bağdaşmadığını ifade etti.

Donald Trump, Utah'ın seçilen Senatörü'nin bu konuşmasına oldukça basit cevaplar verdi.

“Amerika Birleşik Devletleri'nin 45. Başkan'lığını o değil ben kazandım. Mitt'in sınır güvenliğine ve yardım edebileceği diğer şeylere odaklanmasını tercih ederdim, bütün Cumhuriyetçiler için mutlu olması gerekirdi" dedi.

Eski Massachusetts valisi Mitt Romney, CNN konulu bir röportaj sırasında, bir sonraki başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi başkanı destekleme kararından emin olmadığını ve alternatiflerin ne olduğuna bakacağını belirtti.

2012 seçimlerinin talihsiz adayı, Donald Trump'ı 2016 kampanyasında, özellikle kamuoyundaki açıklamalarını "şarlatanlık" olarak ifade etmişti.

Geçen Temmuz ayında Donald Trump'ı, Helsinki'deki Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı basın toplantısını utanç verici olarak nitelendirmşti.

Mitt Romney, Beyaz Saray'ın genel sekreteri olarak John Kelly ve Pentagon'da James Mattis gibi kişiliklerin gelmesinin teşvik edilmesini söyledi. Jim Mattis'in protesto ederek istifa etmesiyle Romney alarma geçti.

Mitt Romney, başkanın her tweet'ini yorumlama niyetinde olmadığını ancak bölücü, ırkçı, cinsiyetçi, göçmenlere karşı dürüst olmayan veya demokratik kurumları baltalayan herhangi bir beyan veya önleme karşı çıkacağını söyledi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.