Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Meksika'nın yeni Devlet Başkanı'ndan Trump'a 'göç' taahhüdü

Meksika'nın yeni seçilen Devlet Başkanı Manuel Lopez Obrador, ABD Başkanı Trump'a gönderdiği mektupta Meksikalıların artık göç etmeyeceğini taahhüt etti
Sde Editör
23 Temmuz 2018 11:47
Meksika'da bu ay seçilen Devlet Başkanı Manuel Lopez Obrador, ABD Başkanı Donald Trump'a gönderdiği 7 sayfalık mektubu kamuoyuyla paylaştı. 

Meksika'da kurulacak yeni hükümette dışişleri bakanı olması planlanan Marcelo Ebrard, Obrador'un siyasi karargahı önünde toplanan gazetecilere yeni seçilen devlet başkanının Trump'a gönderdiği mektubu okudu. 

Ebrard, Trump'ın mektubu teslim aldığını sözlerine ekledi.

Obrador'un mektupta aralık ayında göreve başladığında ekonomiyi ve güvenliği iyileştirme planlarından söz edildi, Meksikalıların, artık göç etmeye ihtiyaç duymayacağı vurgulandı.

Lopez Obrador'un ABD ve Meksika'nın kamu fonlarıyla desteklenen bir kalkınma planının taslağını yapma ve plana, göçü önlemek için Orta Amerika ülkelerini dahil etme önerisinde bulunduğu belirtildi. 

Manuel Lopez Obrador, maaşlar ve ikramiyelerden yapılacak kesintileri, sosyal programlara ve altyapıya yönlendirmeyi, yatırımı ve istihdamı artırmak ümidiyle de özel sektör vergilerini düşürmeyi planlıyor.

 
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.