Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Maduro: 'THY Venezuela’ya üs kuracak'

Ekonomik krizle boğuşan Venezuela’nın Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Türk Hava Yolları’nın Karakas’ta bir üs kuracağını açıkladı.
SDE Editör
14 Temmuz 2018 11:20

(airporthaber)

Venezuela yerel basınında yer alan haberlere göre Maduro, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede konuyu gündeme getirdi. Görüşmede, Venezuela’da yaşanan ekonomik krizin giderilmesi için gereken ticari anlaşmaların da kısa süre içerisinde hayata geçirileceği konuşuldu.

Maduro tarafından yapılan açıklamada, “Burada havayolu bağlantısı hakkında konuştuk” ifadeleri kullanıldı. Maduro, “Türk Hava Yolları'nın Venezüella'da Latin Amerika ve Karayip operasyonları için bir üs açması için çalışıyoruz. Bu da bizi çok iyimser hissettiriyor” şeklinde konuştu.

Venezuela Devlet Başkanı, “Türkiye'nin gelişmekte olan dünya için öncü bir ülke olduğunu” ifade ederek, her iki ülkenin de menfaatleri doğrultusunda altın madenleri ve ticaretiyle ilgili anlaşmalar yapıldığını söyledi. Maduro, “Venezüella dünyanın en büyük altın rezervlerinden biridir. Ülkemizin önde gelen altın üretimi ve ihracatını yapmak için yatırım yapıyoruz ” dedi.

Maduro, bu yeni ilişkinin Venezuela'nın mevcut ekonomik sorunlarını hafifleteceğini belirterek, “Venezuela'daki tüm yatırım fırsatlarını içeren ayrıntılı bir dosya hazırladık. Bu daha önce hiç yapmadığımız bir şey. Venezuela ilk kez uluslararası bir ülkeye yatırım teklifi yaptı” şeklinde konuştu.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.