Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Çavuşoğlu Venezuela Dışişleri Bakanı Arreaza İle Görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Venezuelalı mevkidaşı Jorge Arreaza ile görüştü.
SDE Editör
01 Nisan 2019 12:43
A+
A-

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Venezuelalı mevkidaşı Jorge Arreaza ile ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bakan Çavuşoğlu'nun konuşmasından satır başları;

Venezuela'daki herhangi olumsuz bir durum tüm Latin Amerika'yı hatta Karayipler'i etkileyebilir. Venezuela ile iş birliğimizi önümüzdeki süreçte de sürdürmeye devam edeceğiz. Venezuela'yı desteklemeye devam edeceğiz. Sayın Maduro'yu da Venezuela devletinin meşru Cumhurbaşkanı olarak görüyoruz.  Uluslararası hukuka aykırı şekilde bir ülkenin iç işlerine karışılmasına karşıyız. Venezuela halkının çektiği sıkıntıları görürken o ülke ile ticaret yapmamamız düşünülemez. Amerika'nın dolarla ticareti engellemeye çalışması ticaret kurallarına aykırıdır

TÜRKİYE-ABD TEMASLARI

Bugün New York'a hareket edeceğim, genel kurul toplanıyor orada bir konuşma gerçekleştireceğiz. Washington'da NATO Dışişleri Bakanları toplantısı var. Orada Pompeo ile de bir görüşme yapacağız. Sayın Bolton'la toplantı için teyitleştik.

YEREL SEÇİMLER

AK Parti'nin kurucularından birisiyim, ülkemizde gerçekleştirilen tüm seçimler demokratik bir ortamda gerçekleştiriliyor. Katılım oranına baktığımız zaman halkımız gerçekten ülke ve şehirlerin yönetimi için her zaman arzuludur, demokrasiye bağlılığını bir kez daha göstermiştir. Seçimlerde kazanan da kaybeden de olacak. Doğu'da Güneydoğu'da HDP'nin kalesi denilen yerlerde açık ara farklı AK Parti seçimleri kazandı. Kaybettiği yerler de oldu, bunlardan birisi de benim şehrim Antalya. Bu ülke bizim. Ben Dışişleri Bakanı olarak ülkenin istikrarını önemsiyorum. Bu seçimle vatandaşlarımız ülkemizin bekasına ve istikrarına oy vermiştir ve partimiz açık ara kazanmıştır. Ülkemiz kazanmıştır, inşallah şehirlerimiz de kazanacaktır.

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza'nın açıklamalarından satır başları;

İlişkilerimiz açısından tarihi bir andayız. Venezuela'nın zor dönemlerinde Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bize dostluk örneği gösterdi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.