Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Bolton Venezuela'yı Tehdit Etti: Guaido'ya Saldırı Olursa Vururuz

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, sosyal medya üzerinden Venezuela'yı tehdit ederek "Juan Guaido'ya herhangi bir saldırı olursa 'ciddi bir karşılık' verilecek" dedi
SDE Editör
28 Ocak 2019 10:48
A+
A-

YENİ AKİT

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun Dışişleri Bakanlığı'na iki ülkenin, karşılıklı ilişkilerinin yürütülmesi için 30 gün içinde 'idari ofisler' açılması için talimat vermesinin ardından, ABD'den 'herhangi bir saldırıya ciddi bir karşılık verme' tehdidi geldi.

"Ciddi karşılık veririz"

Konuya ilişkin Twitter hesabından açıklamada bulunan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, "ABD diplomatik personeline, Venezüella'nın demokratik lideri Juan Guaido'ya ya da Ulusal Meclisi'ne yönelik herhangi bir saldırı ya da gözdağı verilmesi durumunda, buna 'ciddi bir karşılık' verilecek" ifadelerini kullandı.

​Her iki ülkenin 30 gün içinde uzlaşıya varamaması durumunda ise geri kalan diplomatik personelin ülkeyi terk etmesinin ve temsilciliklerin kapatılmasının gerekeceği belirtilimişti.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.