Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Beyaz Saray Trump ve Kim görüşmesinin saatini açıkladı

Beyaz Saray Sözcüsü Sanders, günlük basın brifinginde, ABD Başkanı Trump ile Kuzey Kore lideri Kim arasındaki görüşmenin 12 Haziran'da yerel saatle 09.00'da Singapur'da gerçekleşeceğini duyurdu.
Sde Editör
05 Haziran 2018 10:26

Dünya Bülteni

Beyaz Saray, Trump ile Kim arasındaki ilk görüşmenin 12 Haziran'da yerel saatle 09.00'da Singapur'da yapılacağını açıkladı.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Beyaz Saray'daki günlük basın brifinginde ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Trump-Kim görüşmesinin tarihi belli oldu
Zirveye ilişkin hazırlıkların çok iyi şekilde devam ettiğini kaydeden Sanders, "Başkan her gün ulusal güvenlik ekibinden Kuzey Kore ile ilgili günlük brifingini alıyor. Bu kapsamda (Trump ile Kim arasındaki) ilk görüşmenin 12 Haziran'da Singapur'da yerel saatle 09.00'da başlayacağını söyleyebilirim." şeklinde konuştu.

Mektubun içeriğini açıklamadı

Trump'ın Kim'den aldığı mektuba ilişkin bir soruyu da cevaplayan Sanders, mektubun içeriğine girmeyeceğini ancak mektupta okudukları ifadelerin "doğru yolda olduklarını kendilerine gösterdiğini" ifade etti.

Sanders, "ABD'nin Kuzey Kore üzerindeki maksimum baskı kampanyasını sürdürüp sürdürmeyeceğiyle" ilgili bir soru üzerine Kore Yarımadası nükleerden arındırılana kadar bu ülke üzerindeki yaptırımların aktif kalacağını vurguladı.

Trump-Kim görüşmesi 12 Haziran'da Singapur'da

ABD Başkanı Trump, 1 Haziran'da yaptığı açıklamada, Kuzey Kore lideri Kim ile daha önce planlandığı gibi 12 Haziran'da Singapur'da bir araya geleceğini bildirmişti.

Trump, açıklamayı, Kuzey Koreli üst düzey yetkili Kim Yong-çol ile Beyaz Saray'da gerçekleştirdiği görüşmenin ardından yapmıştı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.