Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

ABD'nin yaptırım tehdidine Türkiye ağır yanıtlar verdi

Türkiye'de 21 aydır tutuklu bulunan Amerikalı Rahip Andrew Brunson'ın serbest bırakılması için ABD'den gelen yaptırım tehdidi sonrası Ankara'dan Washington'a peş peşe cevaplar geldi.
Sde Editör
27 Temmuz 2018 09:32

ABD'nin yaptırım tehdidine Türkiye'den yanıt yağmuru: Tehditlere müsaade etmeyiz!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Kimse Türkiye'ye dayatmada bulunamaz. Hiç kimsenin tehdidine müsamaha edemeyiz" derken, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "ABD yönetiminin açıklamalarının, bir NATO müttefiki olan ülkemize yönelik kullanılan tehditkar dilin kabul edilmesi mümkün değildir." ifadesini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy ise yazılı açıklamasında "Türkiye'ye kimse emir veremez ve tehdit edemez. Türkiye'ye karşı tehditkar bir dil kullanılması kabul edilemez." dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da ABD'ye sosyal medya üzerinden cevap vermeyi tercih etti. Oktay, "Türkiye bir hukuk devletidir ve Türk adaleti herkese eşit mesafededir. Ucuz tehditlere karşı da tahammülümüz yoktur. ABD'li muhataplarımız, millet adına hüküm veren Türk yargısının kararlarına saygı duymak zorundadır." mesajını takipçileriyle paylaştı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.